En Yeniler

Enocta kurumsal eğitime hız kazandırıyor!

Dünyanın tablet uyumlu ilk online hızlı okuma platformu Hızlıgo, “anlam kaybı yaşamadan hızlı okumayı” mümkün hâle getirerek iş dünyasına hız kazandırıyor.

Türk Telekom Grup Şirketi Sebit’in geliştirdiği, Enocta’nın sunduğu hızlı okuma platformu Hızlıgo; sertifika, dil, lisanslama veya mesleki yeterlilik sınavlarına hazırlanan, sınırlı zamanda pek çok e-postaya cevap vermek zorunda olan çalışanların hızlı okuma tekniklerini öğrenmelerini sağlayarak hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

İnternetin olduğu her yer hızlı okuma kursu

İnternetin olduğu her yerde kullanılabilecek olan Hızlıgo, hızlı okuma egzersizlerinin istenilen her yerde yapılmasına olanak tanıyor.  Okuma hızının en az 2 katına çıkmasını sağlayan online platform, “Hızlı okursam anlayamam!” önyargısını kırdığı gibi yoğun bir şekilde konsantre olabilmeyi de öğretiyor.

Başta profesyoneller olmak üzere öğrenciler, akademisyenler ve okumayı seven herkese büyük kolaylıklar sağlayan Hızlıgo ile özellikle iş dünyasında sektörle ilgili yayınlar, günlük gazeteler, dokümanlar, projeler, e-postalar derken uzayıp giden okuma listelerini eritmek mümkün. Yapılan bilimsel araştırmalar, günde yalnızca 15 dakika zaman ayırarak okuma hızının en az 2 katına, bununla birlikte de tamamlanan iş hacminin de 2 katına çıkabileceğini gösteriyor.

Okuma hızını dakikada 200 kelimeden 800 kelimeye çıkarıyor!

Günümüz koşullarında bir yetişkin, dakikada ortalama 150-200 sözcük okuyor. Düzenli egzersizlerle ve hızlı okuma tekniklerinin öğrenilmesiyle bu hız, 2 ilâ 4 katına kadar yükseltilebiliyor. Hızlı görme, odaklanma, göz egzersiz çalışmalarıyla bir yetişkin, dakikada ortalama 600-800 sözcüğü ”detayları kaçırmadan” okuma becerisi kazanabiliyor.

Ayrıca kişiye özel “Kurs Modu” seçeneği ile kullanıcı, kendisine özel çalışma sistemini de oluşturabiliyor. Kullanıcıların programa kendi dokümanlarını farklı formatlarda yüklemesine de olanak tanıyan Hızlıgo ile kullanıcılar ister kendi metinleriyle ister mevcut metinlerle çalışabiliyor. Böylece daha eğlenceli, kolay ve en önemlisi pratik bir öğrenme sistemi ile tanışmış oluyorlar.

Hızlıgo ile kurumsal öğrenme süreçleri çok daha hızlı ve verimli!

Hızlıgo’da bulunan, kurumsal öğrenmeye yönelik yönetici paneli sayesinde yöneticiler çalışanların gelişim raporlarını analiz edebiliyorlar. Böylece kurum içindeki çalışma verimi artırılmış ve eksikler net bir şekilde ortaya çıkmış oluyor. İstenilen metinlerin üstünde çalışabilme eklentisi ile birlikte kullanıcılar kendi seviyelerine ve mesleklerine uygun bir şekilde ilerleyebiliyorlar. Pratik kullanım özelliğine sahip hızlı okuma platformu Hızlıgo, zaman sıkıntısı çekenlerin hayatını kolaylaştıracak çözümler sunuyor.