En Yeniler


Gelişim ve öğrenme ancak bütüncül bir yaklaşımla mümkün. Teori ve uygulama yaklaşımlarının, günümüzün teknoloji kullanım alışkanları ile birleşmesi ve ezber bozan yaklaşımların hayata geçirilmesi ile yeni nesil öğrenme deneyimi asıl gücünü kazanıyor.

Nar Eğitim’in teknoloji firması NarTek tarafından geliştirilen SimulApp uygulaması, tam da bu şekilde, gerçek yaşam senaryolarının kolaylıkla mobil simülasyonlara çevrilmesini sağlayarak, öğrenmeye bütüncül bir yaklaşım kazandırıyor.

SimulApp gelişim planlarının bir parçası olarak eğitim öncesi, sırası ve sonrasında kullanıldığında toplam süreyi kısaltabilecek ya da mevcut sınıf içi eğitimlerin tamamen yerine geçebilecek tasarımlar yapılabiliyor. Bu sayede, bir yandan öğrenme etkinliği artırılırken, diğer yandan maliyetler düşürülüyor. Ayrıca, uygulamanın bilgi ve danışman içeriği olarak isimlendirilen fonksiyonları sayesinde, kullanıcılar bir konuyu simülatif bir yaklaşımla deneyimlerken teorik bilgi ile de desteklenebiliyor.Nasıl?

SimulApp, kullanıcı dostu ve görsel olarak akışı tasarlamaya imkan veren yönetici ara yüzüyle, dış bir kaynağa ve teknik yetkinliğe ihtiyaç duymadan kurumlara kendi mobil simülasyonlarını, Internet tarayıcısı üzerinden ulaşarak, oluşturma imkanı verir. Örneğin, akıllı cihazlarla çekilen videoları  yükleyip, seçenekleri ve puanları girdikten sonra yapılması gereken sadece sürükle – bırak işlemidir.Kullanıcıların simülasyon sonunda aldıkları puana göre kendilerine verilecek geri bildirimler, kişinin izlediği yola ve verdiği kararlara uygun dönüt sağlanmasına imkan verir.  Simülasyonlar sadece bir kez ya da eğitim yöneticisinin belirleyeceği sayı kadar alınabilecek şekilde ayarlanabilir.
SimulApp, Enocta Eğitim Platformu ile de entegre çalıştığından, kullanıcılarınız ek bir entegrasyon gerekmeden SimulApp ile hazırladığınız simülasyonlardan faydalanabilir ve simülasyonların tamamlama durumunu Enocta Eğitim Platformu’ndan raporlayabilirsiniz. Tamamen simülasyona özgü detay raporları da, örneğin hangi kullanıcının simülasyonun hangi adımından kaç kere geçtiği, bu adımda hangi seçeneği kaç defa seçtiği, bilgi ya da danışman içeriklerini ne kadar kullandığı, hangi simülasyonda kaç puan aldığı, en düşük/en yüksek puanlarının neler olduğu gibi, yine SimulApp’in yönetici panelinden alabilirsiniz.

SimulApp, native mobil uygulamanın gücünü de taşır ve çalışanlarınız hızlı ve sıkıntısız bir şekilde tüm simülasyonlarına mobil cihazlarından erişebilir ve her an, her yerde bu öğrenme deneyimine devam edebilirler.

Neden?

SimulApp çalışanlarınızın öğrenme ve gelişim sürecine doğrudan katkı sağlayacak etkin bir aracınız olacaktır.

Satış görüşmeleri, performans / geri bildirim görüşmeleri, çağrı merkezi görüşmeleri ya da işe alım görüşmelerini simüle edebileceğiniz gibi, müşteri deneyimi projeleri ile oryantasyon projelerinde veya ürün bilgisi ya da teknik bilgi geliştirme amacıyla da SimulApp’i kullanılabilirsiniz.
SimulApp uygulaması üzerinden 6 adımda nasıl simülasyon hazırlanacağını görmek için tıklayın.