En YenilerTEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği ‘nin kurumsal eğitim ve gelişim alanında yapılan yatırım ve çalışmaları desteklemek, bu anlamda yaratılan değerleri ve önemli katkıları paylaşmak amacıyla 2015 yılında ilk kez verilen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri, üçüncü kez 12 Mayıs akşamı gerçekleşen ödül töreninde sahiplerini buldu.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasına, Türkiye’nin önde gelen kurumlarından 21 kurum, eğitim ve gelişim bölümlerinin yürüttüğü farklı projelerle ile katılım gösterdi. Eğitim ve Gelişim alanında 8 faklı kategoride gerçekleşen ödül sürecinde, bu yıl altı En İyi Uygulama Ödülü sahiplerine takdim edildi.

Aralık 2016 itibariyle başvuruların alınmaya başlandığı süreçte, öğrenme gelişim alanında uzmanlık ve deneyim sahibi olan profesyoneller, danışmanlar ve akademisyenlerden oluşan 29 jüri üyesi değerlendirme sürecini gerçekleştirdi. TEGEP’in değerleri doğrultusunda şeffaf, bağımsız tarafsız ve bilimsel değerlendirme kriterlerini içeren temel prensipler çerçevesinde kurgulanmış olan üç aşamalı değerlendirme sürecinin ardından ödül sahibi projeler belirlendi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Divan Tesisleri’nde gerçekleşen TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri programın gündüz ve akşam bölümlerinin açılışı, TEGEP Başkan Yardımcısı Cen Sandıkçı’ın ve TEGEP Başkanı Arzu Sarıkayalar Sadaghiani’nin yaptıkları konuşmalarla başladı. Programın sunuculuğunu TEGEP Ödül Komitesi üyeleri Erkan Dündar ve Aslı Taş Kayabaş üstlendi. Açılış konuşmalarının ardından TEGEP Ödül komitesinin sürece dair bilgileri paylaştıkları bir sunum yapıldı.

TEGEP Başkanı Arzu Sarıkayalar Sadaghiani, gala programının açılışında yaptığı konuşmasında, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecinin TEGEP’in eğitim ve gelişim alanında üstlendiği  misyonun önemli bir parçası olduğunu vurguladı. Sarıkayalar Sadaghiani; “Birçok yeni uygulama geliştiren, kurumlarında değer yaratan, insan kaynağının sürekli gelişimini destekleyerek kurum stratejilerine ve iş sonuçlarına önemli katkıları olan eğitim bölümlerinin çalışmalarının yarattığı değeri, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri ile bir kez daha ortaya koymaktan ve paylaşmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz” dedi.  Sarıkayalar Sadaghiani ayrıca, ödül sürecinde yer alan ve ödül alsın almasın tüm kurumların ve profesyonelleri ayrı ayrı tebrik etti “eğitim işi bir gönül işidir aslında ve bu işe yüreğini koyan çok değerli meslektaşlarımızın emek ve çabalarının ayrı ayrı takdir edilmesi gerektiğine inanıyorum” dedi. Ödül Komitesi ise yaptığı sunumda, bu sürecin temel amacının, süreç içinde yer alan, ödül alsın almasın tüm kurumlar ve profesyoneller için bir öğrenme süreci olduğunun altını çizdi ve bu anlamlı sürece katkı sağlayan tüm profesyonellere teşekkür ettiler.

Bu yıl yarışmada bir ilk yaşandı ve iki kategoride ödül alan proje olmadı. Koçluk Mentorluk Uygulaması ve Liderlik Yönetim Geliştirme Programı Kategorilerinde başvuran projeler arasında jüri puanlamasında ödül baremini aşan kurum olmadığı için bu iki kategoride ödül verilemedi.

Gecede ayrıca, TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sürecinde görev alan değerli jüri üyelerine katkıları ve sürece kattıkları değer için teşekkür edildi.

TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri Zirvesi ve Gala Programı’na 100’ün üzerinde eğitim ve gelişim ve İK profesyoneli katılım gösterdi.

En İyi Eğitim ve Gelişim Programı, İşe Başlangıç / Oryantasyon Programı, Toplumsal Katkıda Fark Yaratan Gelişim Projesi, Teknoloji Destekli Gelişim Programı, Satış Gelişim Programı, Mavi Yaka Gelişim Programı kategorilerinde verilen kategori ödülleri ve jüri özel ödülü alan kurum ve projeleri aşağıdaki şekilde oldu.

En İyi Eğitim ve Gelişim Programı

ALLIANZ TÜRKİYE AKADEMİ

TİM Buluşmaları

En İyi İşe Başlangıç / Oryantasyon Programı

ARAS KARGO

Aras Akademi İlk Adım Okulları

Toplumsal Katkıda Fark Yaratan Gelişim Projesi

TÜRK TELEKOM AKADEMİ

Ustasından Telekomünikasyon Sertifika Programı


En İyi Teknoloji Destekli Gelişim Programı

TÜRK TELEKOM AKADEMİ

İş Sağlığı İş Güvenliği Okulu

En İyi Satış Gelişim Programı

VESTEL PERAKENDE AKADEMİSİ

Bayi Ağı Satış Gelişim Programı


En İyi Mavi Yaka Gelişim Programı

KFC

Benim Gelişim Haritam