Enocta Hakkında

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

Enocta ailesi olarak, kurulduğumuz günden bu yana Enocta Eğitim Kataloğu, Enocta Eğitim Platformu ve Enocta Akademik Eğitim Platformu aracılığıyla, eğitim, gelişim ve danışmanlık desteği verdiğimiz kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizin izinde sivil toplumu güçlendirmeye devam ediyoruz.


ENDEAVOR
Endeavor, ağındaki yönetim kurulu üyeleri ve mentorlarının önderliğinde potansiyel etkin girişimcileri tespit ederek onları destekleyen, maddi ve manevi sermayeyi bir arada girişimcilere sunan girişimci destekleme derneği. Enocta, Endeavor aracılığıyla şimdiye kadar 80+ kişiye eğitim desteği sundu.


ENGELSİZ KARİYER
Engellilerin iş dünyasında daha vasıflı bireyler olmasında öncülük etmek amacıyla istihdam ve kariyer hakkında zengin içerikli bilgi vererek rehberlik eden; işgücü piyasasında iş arayan engellilerle, engelli işçi arayan işverenlerin internet ortamında buluşturan, Türkiye’nin engellilere yönelik ilk kariyer ve insan kaynakları portalı. Enocta, Engelsiz Kariyer aracılığıyla şimdiye kadar 6.400+ kişiye eğitim desteği sundu.


GELECEK DAHA NET (GDN)
İş hayatından profesyonelleri gençler ile buluşturarak aradaki iletişimi ve etkileşimi artıran yaratıcı, ölçülebilir, sürdürülebilir ve model olabilecek bir toplumsal yatırım projesi. Enocta, GDN aracılığıyla şimdiye kadar 2.600+ kişiye eğitim desteği sundu.MICROSOFT AÇIK AKADEMİ
Girişimci ekonomisinin oluşturulmasına öncülük eden, Türkiye’ye milyarlarca dolarlık uygulama pazarının kapılarını aralayan ve yazılım geliştirmek isteyen amatör ve profesyonelleri buluşturan kurumsal bir sosyal sorumluluk projesi. Enocta, Microsoft Açık Akademi aracılığıyla şimdiye kadar 100.000+ kişiye eğitim desteği sundu.ÖĞRETMEN AKADEMİSİ VAKFI (ÖRAV)
Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde; araştıran, sorgulayan ve analitik düşünebilen, özgüven sahibi; kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen; evrensel değerleri benimsemiş ve ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunacak öğretmenlerin gereksinimlerine cevap verebilecek bir platform. Enocta, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) aracılığıyla şimdiye kadar 79.000+ kişiye eğitim desteği sundu.

TEKNOSA KADIN İÇİ TEKNOLOJİ
Kadın için Teknoloji Projesi; kadınların, ekonomik ve sosyal yaşam için gereken teknoloji entegrasyonunu hayata geçirmek üzere 2007 yılında başlatılmıştır. Proje kapsamında, Türkiye’nin farklı bölgelerinde kadınlara yönelik ücretsiz bilgisayar eğitimleri düzenlenmektedir. Enocta, Kadın için Teknoloji Projesi aracılığıyla şimdiye kadar 600+ kişiye eğitim desteği sundu.


TURKISHWIN
Bilgi ve başarıyı paylaşarak değişim yaratabilecek davranışları ve fikirleri güçlendirmek ve Türk kadınının çalışma hayatına katılımını artırmak amacıyla faaliyetlerini yürüten sivil toplum kuruluşu. Enocta, TURKISHWIN aracılığıyla şimdiye kadar 80+ kişiye eğitim desteği sundu.TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ (TED)
Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burs vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş sivil toplum kuruluşu. Enocta, Türk Eğitim Derneği (TED) aracılığıyla şimdiye kadar 870+ öğrenciye eğitim desteği sundu.TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV)
Eğitim alanında gittikçe artan gereksinimleri karşılamak ve milli eğitimimizin temel sorunlarının çözümüne destek olmak amacıyla eğitime gönül vermiş 205 hayırsever tarafından 1967 yılında kurulan sivil toplum kuruluşu. Enocta, Türk Eğitim Vakfı (TEV) aracılığıyla şimdiye kadar 5.000 + kişiye eğitim desteği sundu.YENİDEN BİZ
İş hayatına bir süre ara verdikten sonra tekrar dönmek isteyen kadınlara yönelik çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşu. Enocta, Yeniden Biz aracılığıyla şimdiye kadar 10+ kişiye eğitim desteği sundu.