• Efes Akademi Lansmanı Yapıldı

  03.03.2004

  Efes İçecek Grubu, çalışanlarının kişisel ve mesleki bilgi ve becerilerini arttırmaları amacıyla uzun soluklu ve kapsamlı çalışmalar sonucu geliştirilen e-Learning platformu “Efes Akademi” projesini hayata geçirdi.

  Türkiye’de sunulan en kapsamlı oryantasyon e-eğitim içerikleri ile kurum içinde yeni bir öğrenme ve bilgi paylaşımı dönemi başlatan “Efes Akademi”nin 24 Şubat 2004 tarihinde düzenlenen tanıtım toplantısına Anadolu Grubu İcra Başkanı Tuncay Özilhan, Efes İçecek Grubu Başkanı Muhtar Kent, Türkiye Bira Grubu Genel Direktörü Serdar Bölükbaşı ve ARGE Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Argüden, Enocta Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hançer’in yanısıra Efes İçecek Grubu Yöneticileri katıldılar.

  Efes İçecek Grubu’nun, e-learning çözüm ortağı enocta ile geliştirdiği Efes Akademi ile, grup çalışanları dünyanın herhangi bir yerinden internet üzerinden kendilerine sunulan eğitimlere ulaşabilecekler.

  Efes Akademi’de ilk aşamada 500 kişilik Efes İçecek Grubu çalışanına öncelikle Efes Oryantasyon, Microsoft Yazılımları, Kişisel ve Profesyonel Gelişim ve İngilizce eğitimleri sunulacak. Eğitimler, hedef kitle, talep ve ihtiyaçlarına göre sunulacak ve kısmen sınıf eğitimleri ve atölyelerle desteklenerek, eğitimin etkinliği için gerekli tüm çalışmalar tamamlanmış olacak. İlk aşamada Türkiye’de hayata geçirilen projenin, önümüzdeki dönemde, artan eğitim çeşitliliği ile yurtdışında da uygulanması hedefleniyor.

  Efes Akademi tanıtım toplantısında bilgi veren Efes yetkilileri Türkiye’de sunulan en kapsamlı oryantasyon e-eğitim içeriği ile kurum içinde yeni bir öğrenme ve bilgi paylaşımı dönemini başlattıklarını ve bu uygulamanın Türkiye ile sınırlı kalmayacaklarını belirttiler. Efes Akademi Projesi’nin, gerek kurumun ve gerekse çalışanlarının, sürekli öğrenen birey ve kurum olmaları yönünde atılmış çok büyük bir adım olduğunu belirten yetkililer; artan rekabet ortamında Efes’i, çalışanlarını, tedarikçi ve iş ortaklarını bir adım öne taşıyacağını ve kurum kültürüne de önemli katkılar sağlayacağını vurguladılar.

  Enocta yetkilileri, Efes Akademi Projesi’nin, üzerinde yoğun çalışılan e-learning ihtiyaç analizi ve e-learning strateji geliştirme çalışmaları neticesinde sağlam temellere oturduğunu belirttiler. Ayrıca, Efes Akademi’nin kapsamlı oryantasyon
  e-eğitim içeriği ve yürütülen detaylı lansman çalışmaları ile Türkiye’deki pek çok örneğinden ayrıldığını vurguladılar.

Diğer Haberler