• Yapı Kredi Bankası çalışanlarına 24 saat eğitim

  Yapı Kredi Bankası çalışanlarına 24 saat eğitim

  27.11.2008

  Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, çalışanlarına vereceği eğitimler için Probil iştiraki Enocta’yı seçti. Enocta’nın hazır eğitim kataloğundan seçilen 25 eğitim içeriği, 16 bin çalışanın eğitiminde kullanılıyor

  Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, Yapı Kredi Bankası bünyesinde çalışan 16 bin kişiye vereceği eğitimler için kurumlara katma değer sağlayan çözüm ve hizmetler sunan “teknoloji ortağı” Probil’in uzaktan eğitim alanında lider iştiraki Enocta’yı seçti. Dinamik bir sektör olan bankacılıkta son derece deneyimli olan Probil ve Enocta’nın finans sektöründeki referansları Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nin tercihinde önemli rol oynadı.

  Türkiye çapında farklı lokasyonlarda hizmet veren Yapı Kredi Bankası şube ağında sürekli ve kesintisiz eğitim desteği için, Enocta’nın uzaktan eğitim kataloglarından yararlanılarak çalışanların mümkün olan en hızlı ve en etkili şekilde eğitilmesi sağlanıyor.

  2008 yılı ile birlikte başlayan eğitimler şu ana kadar 16 bin Yapı Kredi Bankası çalışanına ulaştı. Eğitimler sırasında Enocta Eğitim Platformu Alt Yapısı, Tanıtım ve Tutundurma Çalışmaları ile Enocta Tanıtım ve Tutundurma Çalışmaları uygulamaları kullanıldı.

  “İçten ve profesyonel danışmanlık”
  Bankacılık sektöründe zamanın çok önemli bir kaynak ve zamanı etkin değerlendirmenin de önemli bir konu olduğuna dikkat çeken Yapı Kredi Bankası Eğitim ve Geliştirme Grup Başkanı Saynur Önen, eğitim ve gelişim faaliyetlerini daha sık ve yoğun yapmak istediklerinde karşılarına en uygun çözüm olarak uzaktan eğitimin çıktığını söyledi.

  Önen, sözlerine şöyle devam etti: “Geçmiş yıllarda da uzaktan eğitim çözümünü uyguluyorduk. Ancak Yapı Kredi Bankacılık Akademisi ile birlikte Web üzerinden uzaktan eğitim sistemimizde Probil ve Enocta ile yeni bir yapılanmaya gittik. Bu yeni yapıda uzaktan eğitimlerimizi çok daha verimli ve etkin bir yapıya taşıdık.

  Şu anda tüm şubelerimizde ve genel müdürlükte tüm çalışanlarımız, çok farklı sayıda ve çok zengin içeriklerde eğitimlere 24 saat ulaşabiliyor ve eğitim, gelişim faaliyetlerine erişebiliyor. Bu konuda hem kendi sektörümüzde hem de bankacılık dışındaki sektörlerde çok farklı şirketlerde yaptıkları çalışmalardan edindiği önemli bir deneyim ve birikimi olan Probil’i tercih ettiğimiz için çok memnunuz. Bu birikimi bize son derece içten ve profesyonel bir danışmanlık yaklaşımıyla yansıttılar. Bu da bizim, Probil’le kısa vadeli çözümlerden ziyade, uzun vadeli iş ortaklığı bazında çalışmamızı sağladı.”

Diğer Haberler