• Bilin Yazılım'a ait Humanist İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi ile Enocta Eğitim Platformu artık entegre çalışıyor !

  Bilin Yazılım'a ait Humanist İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi ile Enocta Eğitim Platformu artık entegre çalışıyor !

  31.05.2010

  Bilin'in Humanist İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi ile Enocta Eğitim Platformu arasında yapılan entegrasyon çalışmalarında FAZ - I tamamlandı. Yapılan bu çalışmada özellikle etkinlik tanımlamalarının ve kullanıcı atamalarının tek merkezden yapılabilmesi, kullanıcı eğitim verilerinin tekrar Humanist yazılımına aktarımı hedeflenmiştir.

  FAZ - I çalışmaları kapsamında iki sistem arasındaki bir çok fonksiyon artık entegre çalışıyor. Bu çalışmalar aşağıdaki şekilde özetlenebilir.

  Katalog Entegrasyonu: Humanist ekranları üzerinde tanımlanan online eğitimler otomatik olarak Enocta Eğitim Platformu üzerinde oluşturulmaktadır.

  Seans - Etkinlik Entegrasyonu: Humanist ekranları üzerinde seans tanımlama işlemi ile birlikte Enocta Eğitim Platformu üzerinde etkinlikler otomatik olarak oluşturulmakta, seans katılımcıları etkinliklere otomatik olarak atanmaktadır. Bu kapsamda eğitim yöneticileri Humanist ekranlarında seans tanımlarken seçimlerine göre isterlerse Enocta Eğitim Platormu ekranlarını görmeden basit (hızlı) etkinlik oluşturabilecek veya Enocta Eğitim Platormu'na şifresiz geçiş (SSO:Single Sign On) yaparak etkinliklere ön sınav - son sınav ekleyebileceklerdir.

  Eğitim verisi Entegrasyonu: Etkinliklere tanımlanan kullanıcıların etkinlik tamamlama bilgileri tekrar Humanist sistemine geri aktarılır. Böylece tek merkezden raporlama kolaylığı sağlanmaktadır.

  Kullanıcı Entegrasyonu : Humanist üzerinde oluşturulan kullanıcılar otomatik olarak Enocta Eğitim Platformu üzerinde de oluşturulur.

  İki sistem arasındaki entegrasyon çalışmaları önümüzdeki dönemde de hız kesmeden FAZ - II çalışmaları ile devam edecek. Kısa süre içerisinde son kullanıcıların tüm eğitim faaliyetlerini tek merkezden yönetebilecekleri ön yüz portal çalışmaları da tamamlanmış olacak. Böylece iki sistem arasındaki tüm eğitim faaliyetlerinin hem son kullanıcı hem de eğitim yöneticileri açısından tek merkezden yönetilebilmesi sağlanarak kurumların eğitim faaliyetlerini tek merkezden sorunsuz olarak yönetebilmesi amaçlanmaktadır.

Diğer Haberler