• LC Waikiki Akademi projesi nasıl oluşturuldu?

  23.08.2011

   

  LC Waikiki Akademi projesi oluşturulurken çok sayıda toplantı yapıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu. Sonuçta ortaya başarılı bir proje çıktı. İşte ayrıntıları…

   

  Türkiye’nin dört bir yanında onbinlerce çalışanı olan, perakende sektörünün devlerinin, kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için verimli bir çözüm bulması gerekir. Bu devlerden birisi de LC Waikiki… LC Waikiki, Enocta işbirliği ile bu çözüm için kolları sıvadı ve çok kısa bir süre önce LC Waikiki Akademi hayata geçti.

   

  Projenin arka planında, LC Waikiki için yepyeni bir deneyim olan e-öğrenme ile ilgili bilgilendirme toplantıları yaparak işe başlandı. İşbirliği kapsamında ne gibi süreçlerden geçileceği anlatıldı. İki şirketin birbirinden beklentileri masaya yatırıldı ve proje ekipleri belirlendi. İlk etapta, “Hangi eğitim başlıklarıyla işe başlayalım?” sorusuna yanıt arandı. Sonunda “oryantasyon eğitimleri”nde karar kılındı. Bu ana başlığın altında yer alan alt başlıklar da birlikte belirlendi ve üretim için çalışmalar başladı.

   

  İlk aşamada oryantasyon eğitimlerinin 6 modülden oluşmasına karar verildi. Bu 6 modülün ihtiyaçlar dahilinde, farklı zamanlarda ve farklı kitlelere hitap edebilecek şekilde kombine edilmesine karar verildi. Eğitim başlıklarının belirlenmesinden sonra modüllerin tasarımının nasıl olacağı konuşuldu. Bu noktada LC Waikiki’nin genç çalışan kitlesi göz önünde bulunduruldu. Eğitimler, neşeli, keyifli, cıvıl cıvıl olmalıydı. Bu fikir doğrultusunda farklı çizimler yapıldı ve LC Waikiki için üretilecek eğitimlerin görsel tasarımları için bir konsept belirlendi.

   

  Çok sayıda kullanıcıya ulaşması hedeflenen böyle büyük bir proje için özenle tasarlanan ve üretilen eğitim içerikleri yeterli değildi. Bunun yanı sıra, eğitim yönetim sistemine açılan bir kapı olarak portal ve bu kapıya kullanıcıları yönlendirecek tanıtım faaliyetleri de gerekiyordu. Bu amaçla LC Waikiki için teaser ve poster çalışmaları gerçekleştirildi. Projenin hazırlık aşamasında hem LC Waikiki hem de Enocta ekipleri büyük bir heyecanla çalıştılar ve sistem 3 Ağustos’ta hayata geçti. Çalışanlardan gelen ilk geri bildirimleri değerlendiren LC Waikiki, Enocta ile birlikte yeni eğitimler hazırlamak üzere çalışmalara başladı bile.

   

Diğer Haberler