• LC Waikiki çalışanlarını Enocta ile eğitiyor!

  23.08.2011

   

  Sektöründe lider olan LC Waikiki, çalışanlarına Enocta ile e-eğitim veriyor. Bugüne kadar 15 bin kişinin kullanımına sunulan proje, yeni eğitimlerle büyüyecek.

   

  LC Waikiki, mağaza ve merkez çalışanları için e-öğrenmeyi hayata geçirmek, eğitim faaliyetlerini e-öğrenmeyle desteklemek amacıyla Enocta eğitimlerinden yararlanmaya başladı. LC Waikiki Akademi isimli projenin lansmanı 3 Ağustos’ta yapıldı.

   

  Proje başladığından beri sistemin kullanımı ve tamamlanan eğitimler beklenenin çok üzerinde. Lansman gününden önce kullanıcılara meraklandırıcı materyal olarak kullanılan teaser gönderildi ve merkez bina ile tüm mağazalara posterler asıldı. Lansman öncesi yapılan bu çalışmalar, çalışanları meraklandırdı ve projeye ilginin daha da artmasını sağladı.

   

  15 bin kullanıcının olduğu projede, şu ana kadar mağaza ve merkez çalışanları için Enocta Eğitim Platformu üzerinden Enocta Eğitim Kataloğunda yer alan eğitimlerin sunulmasının yanı sıra, LC Waikiki’ye özel, web tabanlı oryantasyon eğitimi hazırlandı. Ayrıca projeye özel portal tasarımı yapıldı. Oryantasyonla başlayan özel içerik eğitimlerinin, ürün bilgisi gibi farklı konularda da devam etmesi planlanıyor.

   
  LC Waikiki yetkililerinden aldığımız bilgiye göre, LC Wakiki gibi sektöründe lider bir firmanın, bu kadar yüksek kullanıcı sayısına hitap edecek, böyle büyük bir projeyi riske atmamak için konusunda uzman profesyonel bir kurumla çalışmak istediğini ve bu nedenle de Enocta’yı tercih ettiklerini öğrendik.
   

  LC Waikiki Satış Danışmanı Seçim ve Eğitim Müdürü Nilüfer Bozkurt şunları söyledi: Yurtiçi Mağazacılık olarak 60’ı aşkın ilde yaklaşık 12.500 mağaza çalışanımız var. Bu kadar fazla sayıdaki çalışana ve bu kadar dağınık bir coğrafyaya istediğiniz her anda ulaşmak oldukça zor. Mağaza açılış hızımızı da dikkate aldığımızda, işe yeni başlayan tüm çalışanların eğitimlerini zamanında verebilmek için ciddi bir kaynak ayrılması gerekiyor. Bununla birlikte çalışanlarımızın yaklaşık %60’ının part time ve bunun doğal sonucu olarak personel devir oranımızın oldukça yüksek olması nedeniyle hem işe yeni başlayan hem de mevcut çalışanlarımıza doğru zamanda doğru eğitimleri vermeyi sağlamak bizim için hayati önem arz ediyor.
  LC Waikiki olarak hem temel değerlerimizde hem de tüm çalışanlarımızın sahip olmasını istediğimiz temel yetkinliklerde “sürekli öğrenme ve gelişime açık olmak” var. Kurum olarak eğitime önem veriyor ve hedeflerimize ulaşmak için çalışanlarımızı eğitmenin ne kadar gerekli olduğunu çok iyi biliyoruz. Enocta ile e-öğrenme sürecine giriş, bize aynı anda yüzlerce çalışana eğitim verebilme esnekliğini sağladı. Bu sayede bugün Ağrı’da da Antalya’da da işe yeni başlayan mağaza çalışanlarımız aynı anda oryantasyon eğitimlerini alabiliyorlar. Kurumumuza özel tasarlanmış eğitimlerin yanında, Enocta’nın kataloğunda yer alan eğitimlerden de faydalanarak çalışanlarımızın kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyoruz.

Diğer Haberler