• Aras Kargo, Aras Akademi ile eğitimi sürekli kılıyor!

  04.11.2011

   

  Aras Kargo, 2 bin çalışanını Aras Akademi projesiyle eğitiyor. Aras Kargo çalışanları, “Kargo Döngüsü”, “Oryantasyon” eğitimleriyle Enocta Eğitim Kataloğu’ndan üç eğitim alıyorlar.

  Aras Kargo, Aras Akademi e-öğrenme projesiyle eğitimi sürekli kılmaya hazırlanıyor. Projeyle, e-öğrenme altyapısı, eğitim içeriklerinin üretimi, Enocta Eğitim Kataloğu’ndan hazır eğitimlerin kullanılması ve projenin ön yüzü olan özel eğitim portalinin oluşturulması süreçlerinin yürütülmesi amaçlanıyor. Kasım ayında hayata geçirilecek projeyle e-öğrenme faaliyetleri, Aras Kargo’nun Türkiye’nin her yerindeki şubeleri ve müdürlüklerinde çalışan 2 bin personelinin kullanımına açılacak.

   

  Kullanıcılar, Aras Akademi e-öğrenme Portali aracılığıyla; kendileri için hazırlanan “Kargo Döngüsü” ve “Oryantasyon” özel eğitim içerikleri ve Aras Akademi’nin Enocta Eğitim Kataloğu’ndan seçeceği 2 adet “Profesyonel Gelişim” ve 1 adet “Hobi” eğitimine ulaşabilecekler. Proje kapsamında Enocta tarafından; Enocta Eğitim Platformu, Enocta Eğitim Kataloğu, Kuruma Özel İçerik Hazırlama, Tanıtım ve Tutundurma Hizmetleri eğitimleri sunuluyor.

   

  Projenin hedefleri

   

  Şirket akademilerinin kuruluş amacı, gerçekleştirilen eğitimlerin şirket vizyon ve stratejileriyle uyumlu hale gelmesini sağlamaktır. Aras Akademi de kuruluşunda bu temel amaçla yola çıktı. Temel amaçla beraber, kurumsal kültürü desteklemek, eğitim ve insan kaynakları sisteminin tamamıyla entegre olmasını sağlamak, gelişim programlarında standardizasyonu ve ölçülebilirliği gerçekleştirmek, çalışanların vizyonunu genişletmek ve motivasyonlarını arttırmak gibi birçok alt amacı barındırıyor.

   

  Ayrıca amaçlar arasında, gelişim planlarının sürdürülebilir ve daha odaklı olmasını sağlamak, çalışanların gelişimine ayrılan kaynağı verimli kullanmak, şirketin gelişim programlarının standardını oluşturmak, yaratıcı bir ekiple ortak aklı yakalamak, ölçülebilirliği sağlamak, tüm İK süreçleriyle entegre edilmiş bir yapı kurmak ve kurumsal imajın iyileşmesine katkı sağlamak da yer alıyor.

   

  Aras Kargo yetkilileri, projede Enocta’yı neden tercih ettiğini şöyle açıklıyorlar: “Kurum ihtiyaçlarının analizi sürecinde Enocta’nın gösterdiği benzer referanslar, etkin proje yönetimi anlayış, benzer büyüklükteki kurumlardan ve ilgili yöneticilerden gelen olumlu bildirimler Enocta’yı seçmemizde öncelikli nedenlerdir.”

   

  Enocta’nın Aras Kargo’ya sağladığı faydalar

   
  · Gelişmiş alt yapısıyla eğitime modern bir bakış açısı,
  · Hızla gelişen çalışan/acente/şube gereksinimlerine duyarlı geniş bir eğitim programları yelpazesi,
  · Sürekli değişen kargo taşımacılığı sektörü koşulları ve çağın ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanan eğitim içerikleri,
   
   

  Enocta’nın fark yarattığı nokta

   
  Eğitim Uzmanı Eda Şahin, Enocta’nın projede yarattığı farkla ilgili şunları söylüyor: “Türkiye’nin her ilinde ve birçok ilçesinde dağınık lokasyonlarda bulunduğumuzu ve çalışan sayımızın çok fazla olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, Enocta bize eğitime katılımın eksiksiz gerçekleşmesini, eğitimin etkinliğinin arttırılmasını ve sonuçlarının ölçülmesini, maliyetin kontrol altına alınmasını sağlamada katkı sağlıyor.

  Ayrıca Aras Akademi için Enocta tarafından hazırlanan portal, çalışanlarımız arasında bilgi paylaşımının gerçekleşmesini, eğitim dokümanlarının paylaşılmasını ve iç iletişime katkıda bulunarak ciddi ölçüde fark yaratmıştır.

  Enocta’nın Eğitim Kataloğu’nda yer alan birbirinden farklı konulardaki eğitimleri, zamandan tasarruf ederek çalışanlarımıza ihtiyaca göre atayabiliyoruz. Ayrıca eğer istersek iş kolumuza özel eğitimleri Enocta’nın uzman eğitim tasarımcılarıyla birlikte kısa sürede hazırlayıp hayata geçirebiliyoruz.”

   

  Aras Kargo ve şirketler hakkında

   

  Aras Kargo, bugün Türkiye’nin dört bir köşesindeki yaygın şube ağı, bölge müdürlükleri, transfer merkezleri, uzman personel kadrosu, geniş araç filosu ve teknolojik altyapısıyla müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi sürdürüyor ve hizmet sınırlarını her geçen gün daha da genişletiyor.

   

  Aras Kargo, ayrıca EFQM tarafından verilen ve kurum politikaları, stratejileri, çalışanların ve kaynakların uygun bir liderlikle yönetimi, toplum üzerinde olumlu etkiler bırakma ve iş sonuçlarında başarıya ulaşma gibi kriterlerin esas alındığı “Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi”ni alarak, kaliteli yönetim ve hizmet anlayışını bir kez daha belgeledi.

  Aras Kargo; 19 bölge müdürlüğü, 28 transfer merkezi, 786 şube, 2 bin 655 araçlık filo ve 8 bini aşkın uzman kadroya sahip. Aras Holding’in diğer şirketleri:


  Fillo: Lojistikte tek elden çözüm sunarak Türkiye’de bir ilk olarak hizmet veren Fillo, Aras Holding’in büyüme stratejilerinin önemli adımlarından biri olurken, taşımacılık sektöründe hizmet anlayışı ve kalitesinde farklılıkla dağıtım ağı gücünden de sinerji yaratıyor. Aras Holding bünyesinde bulunan ve her biri alanında uzman olan Fillo Kargo, Aras Lojistik ve Aras Kurye’nin birleşmesiyle kurulan şirket, bin 500 çalışanı, 415 araçlık filosu, 10 Bölge Müdürlüğü, 201 şubesiyle faaliyet gösteriyor.

   

  Aras Catering: Grup içindeki personele yemek üretmek üzere 2003 yılında kurulan ve ayda yaklaşık 175 bin adet yemek üreten Aras Catering, 2006 yılından itibaren dış müşterilerine de hizmet sunuyor.

   

  Aras Akaryakıt: Aras Holding iştiraki olarak Şubat 2006 tarihinde kuruldu ve ilk etapta Aras Holding’e bağlı şirketlerin araç filolarının akaryakıt ve madeni yağ ihtiyaçlarını karşılamayı, ileriki süreçte ise perakende akaryakıt satışları için istasyonlar açmayı hedefliyor. Bu faaliyetler için OPET ile Bayilik sözleşmesi imzalaya şirket, EPDK’dan İstasyonlu Bayilik lisansı aldı.

Diğer Haberler