• Yamaç Akademi, "İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimlerini e-öğrenme haline getiriyor!

  28.12.2011

   

   

   

  Yamaç Akademi, yıllardır sınıf eğitimi olarak verdiği "İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimlerini, Enocta ürün ve hizmetlerini kullanarak uzaktan eğitimle sunmaya hazırlanıyor.

  Yamaç Akademi, sınıf eğitimi olarak verdiği “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimlerini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın getirdiği yeni düzenleme gereği, uzaktan eğitimle destekliyor. Bakanlığın çizdiği çerçeve dahilinde uzaktan eğitimde ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetleri Enocta’dan sağlayan Yamaç Akademi, ders içeriklerinin geliştirilmesinde de Enocta’dan danışmanlık alıyor. Ders içerikleri, Adobe Captivate ürünüyle, Yamaç Akademi bünyesinde e-öğrenme içeriği haline getirilerek, Enocta Eğitim Platformu üzerinden kursiyerlere sunuluyor.

  Gebze ve Ankara’da iki farklı lokasyonu bulunan Yamaç Akademi’nin, tüm kursiyerlerine uzaktan eğitim hizmeti sunuluyor. Kursiyerlere sunulan e-eğitimlerdeki başarı, tamamlama ve geçirilen süre gibi bilgiler, yine bu platform sayesinde raporlanabiliyor. 81 saatlik senkron ve 9 saatlik asenkron olmak üzere, toplamda 90 saatten oluşan bu uzaktan eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerler, İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikasını almaya hak kazanıyor. Asenkron kısımda yine Enocta tarafından sağlanan Adobe Connect sanal sınıf yazılımı konumlandırılıyor. Sanal sınıf oturumları da büyük bir titizlikle takip ediliyor, oturumlara katılamayan kursiyerlerin daha sonra geçmiş oturumları izlemesi sağlanıyor.

  İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda şirketlerin eğitim ihtiyaçlarının, gelişim planları ve hedefleri doğrultusunda belirlenmesi, ihtiyaç duyulan eğitimlerin tasarlanması, uygulanması, ölçümlenmesi, raporlanması ve sürekli gelişim modellerinin oluşturulması hizmetlerini, akademik bakış açısıyla akademik ve özel sektör tecrübeli eğitim kadrosuyla sunan Yamaç Akademi, uzaktan eğitim projesinde Enocta’nın sahip olduğu bilgi birikimi ve deneyimiyle yoluna devam ediyor.

   

Diğer Haberler