• LDC’nin bu ayki konuğu John Kotter

  29.02.2012

  Değişim İçin Vizyon İletişimi!
   

  “Leadership Development Channel (LDC)” ile iş hayatıyla ilgili konular üzerine yazar, uzman ve genel müdürlerin konuşmalarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu ay sizler için tanıtacağımız video “John Kotter: Değişim İçin Vizyon İletişimi” olacak.
   
   

  “Our Iceberg is Melting” isimli kitabından esinlendiği konuşmasında John Kotter, değişim çabası sırasındaki yetersiz iletişim tehlikesinin nasıl önüne geçileceğini açıklıyor
   

  John P. Kotter, Liderlik ve Değişim konularındaki uzmanlığıyla tüm dünyada tanınan bir konuşmacı ve kurumların en iyi şekilde nasıl başarılı dönüşümler yaşayabileceği konusunda başvurulacak ilk isimlerden biridir. Matsushita Liderlik profesörü olarak da tanınan John P. Kotter, halihazırda Harvard Business School'un onursal profesörlerindendir.

  John P. Kotter 1980 yılında henüz 33 yaşındayken profesör olmuş ve üniversite tarihinde bu onura sahip olan az sayıdaki insan arasına girmiştir. Son olarak Global 5000 listesindeki şirket liderlerine pratik becerilerini geliştirmelerineve büyük ölçekli, karmaşık bir iş atmosferinde değişime önderlik etmek için gerekli yöntemleri uygulamalarına yardımcı olan liderlik organizasyonu Kotter International'ın kuruluş sürecinde yer almıştır.

Diğer Haberler