Bilge Gürsoy

Blog Yazıları

Kurumsal Oyunlaştırma Webinarımızın Ardından Akılda Kalanlar

Oyunlaştırma, eğitim ve gelişim adına çok önemli, kurumların iş süreçleri için oldukça faydalı bir kavram. Hala pandemi süreciyle ilgili kafamızda birçok soru işaretinin olduğu ama normale dönüşün de başladığı bu dönemde, Enocta olarak dijital dönüşümün eğitime yansımasındaki kritik unsurlarını ele almaya devam ediyoruz. 20 Mayıs tarihinde Ahmet Şüküroğlu ve Ercan Altuğ Yılmaz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz webinarda “Kurumsal Oyunlaştırma”yı konuştuk.

Genel
18/08/2020
Prof. Dr. Cengiz Hakan Aydın ile Etkili Uzaktan Eğitim Tasarımının Unsurları

Türkiye’de uzaktan öğrenme ve açık öğretim 1982 yılında başlayan önemli bir geçmişe sahip. İçinde bulunduğumuz dönem ve ilerisi için, uzaktan eğitimi yeniden konuşmamız, doğru ve bilgi birikimine dayalı yeni bir düzlem tanımlamamız gerek. 7 Temmuz tarihinde Prof. Dr. Cengiz Hakan Aydın ile uzaktan eğitim tasarım unsurlarını konuştuğumuz webinarımızı sizler için özetliyoruz.

Genel
12/08/2020
Değişen Dünyada Kişisel Liderlik

Kişisel Liderlik, yaşamın her alanında bireysel olarak bir üst noktaya çıkmamızı sağlayan en önemli yeteneklerden. Bu yeteneğin içinde bulunduğumuz dönemde aldığı kritik hal, hayatımızın direksiyonuna nasıl geçeriz gibi birçok soruya yanıt bulduğumuz webinarımızda, Kemal İslamoğlu bizlerle buluştu.

Genel
10/08/2020
Yeterince Esnemeyen Kırılır

Alışık olmadığımız çalışma ortamlarını ve şekillerini deneyimlediğimiz bir dönemden geçiyoruz. İK ve eğitim profesyonelleri açısından bireysel olarak insanların, kurumun değişime uyumu ile ilgili kritik rol üstlendikleri bir dönem. Bu süreçte Enocta, sizleri; en iyilerle, konusunda uzman kişilerle ve doğru bilgiyle buluşturuyor. Amacımız, İK ve eğitimciler olarak içinden geçtiğimiz belirsiz dönemle ilgili kafamızdaki soru işaretlerine yanıt bulabilmek. Öte yandan, buradan aldığımız ipuçlarıyla gerek gelişim sürecimizi, gerek sistemlerimizi tasarlayarak insana katkı sağlamak.

Genel
28/07/2020
Yapay Zekâ ve Eğitimcilere Sunacağı Fırsatlar

Dijitalleşme sürecinde, hepimizin karşısına çıkan “makine öğrenmesi” ve “yapay zekâ” terimleri, günümüz dünyasında algoritmalar yoluyla karar alma mekanizmasında, insan müdahalesini azaltıp daha iyi sonuçlar elde etmemize yardımcı oluyor.

İletişimde Kalın, Blog
Yazılarımızı Kaçırmayın.
En yeni blog yazılarımızı anında okumak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.
Teşekkürler! Kaydınız alındı.
Lütfen bilgilerinizi kontrol edin.