Enocta

Blog Yazıları

VUCA Dünyasında Değişimi ve Öğrenme Anlarını Yakalamak

Güneş doğarken aklında onlarca yapılacak işle kalktı yatağından Zeynep Hanım. Bu kez tüm işleri yetiştirip rahat bir nefes alma umuduyla gitti işine. O koşuşturmacanın içinde yöneticisinden gelen bir telefonla tüm planları alt üst oldu. Aldığı haber her zamanki gibi tüm işlerinin önüne geçecek kadar önemliydi. Zeynep Hanım’ın yapılacak işler listesi uzadıkça uzuyordu. Bir yandan da kızının doğum günü için hazırlayacağı sürprizi düşünüyordu.

Kurumsal
20/02/2019
Dijital Liderin En Önemli 6 Özelliği

Dijital dönüşümün neden gerektiğini çok sık konuştuk. Bu yazıda da dönüşümün nasıl yapılacağına değineceğiz. Bu konuda pek çok etken mevcut olmakla birlikte, liderin rolünün kritik olduğu açıktır.‍

Genel
19/12/2016
Dikkat Edilmesi Gereken 4 Online Öğrenme Trendi

Online öğrenme program ve kursları şu anda herkesin dilinde. Teknoloji temelli yapısı nedeniyle bugünün teknoloji bilen dünyasında etkili olmalarını sağlıyor. Buna neden olan faktörler arasında, şirketlerin hazır online platformları kullanarak maliyetlerini azaltması ve geleneksel sınıflarda uygulanacak programlara harcanan zaman ve çabadan tasarruf sağlamak yer alıyor. Farklı online öğrenme gelişim trendleri, katılımcıların etkileşimini arttırma ve eğitim materyallerini daha fazla elde tutmasını sağlayarak öğrenme programlarının başarı oranlarını arttırmada yardımcı oluyor.

Trendler
14/12/2016
Mikro Öğrenme Neden Eğitim ve Gelişim Stratejinizin Bir Parçası Olmalı ?

Küçük parçalara bölünmüş bilgilerin çalışanların favori eğitim içeriği olduğu herkesin malumu. Hatta bir araştırma öğrenenlerin %94’ünün 10 dakikadan daha kısa süreli e-öğrenme içeriklerini tercih ettiğini ortaya koyuyor. Onlara göre bu tür içerikler tabiri caizse nuggettan farksız. Aynı araştırmadaki yaygın sonuçlardan biri de sıradan e-öğrenme materyalinin çok fazla bilgi içerdiği. Dikkat süresinin giderek azaldığını da göz önünde bulundurursak öğreneceğimiz bilgiler mümkün olduğunca kısa, öz ve dolu dolu olmalıdır.

Genel
14/11/2016
7 Adımda Modern İş Yerinde Kurumsal Girişimciliğin Yükselişi

Grassroots Öğrenim Hareketlerini Neden Benimsemelisiniz?‍ Kurum içi girişimciler inisiyatif, yenilikçi fikirler ve öğrenme kavramlarını doğrudan gerçek iş fırsatlarına dönüştüren çalışanlardır. Genellikle çok fazla desteklenmese de, kurum içi girişimcilerin kullandığı grassroots öğrenim hareketi iş dünyasında büyük bir rekabet avantajı sağlamaktadır.

Liderlik
14/11/2016
Liderliğin 4 Çeşidi ve Duruma Uygun Kullanılması

Ufak çaplı bir yönetici olarak algılanmaktan ve isteklerinizi uygulatamamaktan rahatsız mı oluyorsunuz? İşte yönetim tarzınızı değiştirmek ve ekibinizin sizi tekrar sevmesini daha aktif çalışmasını sağlamak için yapmanız gerekenler.

Genel
14/11/2016
Kurumsal Eğitimde Bireyler Arası Yetkinlikleri Kolaylaştıracak 8 İpucu

Çalışanlarınız karmaşık hesaplar yapabilir, teknolojik meseleleri çözebilir ve müşteri şikayetleriyle kolayca başa çıkabilirler. Peki, birbirleriyle çalışırken de bu kadar başarılılar mı? Bu makalede, kurumsal online eğitim programınızda bireyler arası yetkinlikleri inşa edecek 8 ipucunu inceleyebilirsiniz.

Kurumsal
10/09/2018
Patronunuzu Öğrenme Yatırımı Yapmaya İkna Edecek 5 İpucu

Siz öğrenmenin faydalarını ve şirketinize nasıl bir gelişim sağlayacağınızı biliyorsunuz, ama şimdi patronunuza eğitim yatırımı yapması için ikna etmeniz gerekiyor!

Kurumsal
14/11/2016
2017'de Uygulamanız Gereken 4 Öğrenme Trendi

Online öğrenme hiç şüphesiz çalışma ve eğitim algımızı etkileyen teknolojinin bir yansıması. İşte online öğrenme endüstrisinin dikkat ettiği en son trendler.

Kurumsal
07/11/2016
Kurumsal Eğitim İçeriği Hazırlarken Cevaplamanız Gereken 6 Soru

Online öğrenmeyi uygulamadan önce düşünmeniz gereken en kritik noktalardan biri içeriktir. Öyleyse, şirketler içeriklerinin hazır olması konusunda nasıl daha gerçekçi ve nokta atışı olabilirler? İşte içeriklerinizi oluştururken sormanız gereken 6 soru.

Genel
04/11/2016
Harmanlanmış Öğrenmenin Kurumsal Eğitim İçin 6 Temel Faydası

“Harmanlamak ya da harmanlamamak” – sorunuz bu mu? Belki de soruyu şu şekilde sorarsınız: “İş ihtiyaçlarımız için en etkili kurumsal eğitim modeli hangisidir?”‍Ne şekilde sorarsanız sorun, cevap hep en iyi sonucu elde etmek için farklı eğitim methodlarının birleştirilmesidir. Farklı methodlar ve uzun vadeli planlama daima eğitimi daha etkili ve kalıcı hale getirir. Gelin harmanlanmış öğrenmenin kurumsal eğitime sağladığı 6 temel faydayı inceleyelim.

Genel
03/11/2016
Takım Liderliğinin Temel Prensipleri

Büyük ve küçük birçok başarılı şirketin liderlerinde yapılan araştırma sonucunda liderlerin deneyimlerinden ders çıkarıp öğrenerek temel bazı prensipleri iş hayatlarında uyguladıklarını ortaya koyuyor. Başarılı liderlerin öğrendiği derslerden birkaçı şu şekilde...

Genel
02/11/2016
Sanal Gerçeklikle Öğrenmenin Neden Bir Sonraki Trend Olacağının 5 Sebebi

Bu makalede, sanal gerçeklik ile öğrenme modelinin imkanları ve kurumsal eğitim alanına getireceği fırsatlara değineceğiz.

Trendler
19/10/2016
Çalışanlarınıza Etkili Online Eğitim Planı Yaratmanın 9 Yolu

Çalışanlar için etkili bir online eğitim planı yaratma, büyüklüğü ve gücü ne olursa olsun her şirketin sorumlulukları arasında ayrılmaz bir parça.

Ürünler
19/10/2016
Skillsoft Zorlu BT Projelerinize Yardımcı Eğitim, Kitap, Video ve Mentorluk Sunuyor

BT çalışanlarının günümüzde bir çok araç ve yazılım dili kullanması gelişmelerden haberdar olmayı zorunlu kılıyor. Özellikle günümüzde, yazılım geliştirme, siber güvenlik, bulut tabanlı, database ve big data kullanımı gibi şirketin altyapılarında kullanılan rekabet alanlarında sürekli gelişmeleri şart.

Genel
07/10/2016
Liderlik Gelişim Eğitim Paketi

Liderlerde olması gereken; güzel konuşma, sahip olduğu bilgi ve vizyonu ile karşısındakileri etkileme, etkili iletişim, kendi olma, çalışanların kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayacak olumlu değişim ve sürekli öğrenme ortamları sağlama, karizmatik olma, örnek kişilik ve tutarlı davranışlara sergileme, yenilikçi olma diğer insanlar için etkin bir rol modeli olma gibi konulardaki videolarımız bu pakette.

Genel
07/10/2016
Yöneticiler İçin İpuçları Eğitim Paketi

Sadece bireylerin değil, kurumların da geliştirmeleri gereken alanlar vardır ve çağımızda bu geliştirmeyi gerçekleştirecek yöneticilere büyük görevler düşer. Bu pakette İletişim yeteneği, topluluk karşısında konuşma, problem çözme becerisi, empati kurma, karar verme, bilgi teknolojisini doğru kullanma, hedef belirleme, ikna, değişim gibi konuları içeren, etkili yönetim için sizi destekleyecek videolar sizleri bekliyor.

Genel
07/10/2016
İşinde İyi Olmanın İncelikleri Eğitim Paketi

İş hayatında başarıyı getirecek ve farklılaşmayı sağlayacak; satıştan, müşteriye, organizasyona, yeni fırsatlar oluşturmaya kadar birçok konuyu; doğruluk, cömertlik, güven hakkında ipuçlarını ve kendinizi geliştirerek işinizde iyi olmanızı sağlayacak önerileri içeren videolara bu paket ile ulaşabilirsiniz.

Genel
07/10/2016
Başarı ve İnovasyon Eğitim Paketi

İnovasyon, belki de gelişen ve hızla değişen dünyada işletmeler için rekabet üstünlüğü sağlayabilmenin en etkili yolu. Ancak, İyi fikrin inovasyona dönüşebilmesi de çok önemli. Çünkü her iyi fikri olan başarılı olamıyor ve birçoğu bu fikirle ne yapacağını bilmiyor. İşte inovasyon sürecinin tüm adımları ve sizi nasıl başarıya ulaştıracağı, etkin liderlikle inovasyon yönetimi ve başarı yolunda size destek olacak konuları bu pakette bulabilirsiniz.

Genel
07/10/2016
İnsan ve İş Yönetimi Eğitim Paketi

İnsan ve iş yönetimi becerisi için öncelikle doğru insanı bulmak, doğru işe yerleştirmek, takım motivasyonunu ve kişisel gelişimini sağlamak; liderlik için gereken davranış ve tutumları görevle bütünleştirmenizi kolaylaştırmak, toplantı, zaman yönetimi, iletişim gibi konularda ipuçları almak; müşterilerinizle harika müşteri deneyimleri yaratmak için gerekli bilgilere paketteki videolardan ulaşabilirsiniz.

Eğitim İçerikleri
02/09/2016
Kazanan Takım Olma Üzerine

Al Pacino’nun en iyi filmlerinden biri olan "Any Given Sunday", kazanan takımın psikolojisini ve içindeki takım ruhunu sahneleyen kaliteli filmlerden birisi. Kazanmanın tek yolunun takım olmaktan geçtiğini anlatan ve bunun için her ufacık fırsatın zafere gidecek yolda takımı ileri götüreceğini anlatan ve bunun omuz omuza takımca yapılabileceğini anlatan bu devre arası konuşmasından esinlenmemek elde değil. Bizler de Enocta olarak, "Kazanan Takım - Satış Gücü Eğitimi" ile Satış Yöneticilerinin takımlarını birleştiren, bütünleştiren ve aynı amaç için onları sorumluluk almak için cesaretlendirecek, onlara koçluk yapacak, ekip ruhunu aşılayacak methodlar konusunda bilgi edinmesi için özel bir eğitim tasarladık.

Eğitim İçerikleri
31/08/2016
Satış Yöneticileriniz İçin Satış Gücü Arttırma ve Kazanan Takım Eğitimi

5 etkileşimli eğitimden oluşan Kazanan Takım – Satış Gücü eğitimleri etkili metodolojisi ve gerçekçi görsel konseptleriyle karşınızda! Kazanan Takım – Satış Gücü Eğitimleri'nde, satış yöneticilerinin sıkça rastladığı sorularla başa çıkmasına yardım edecek bir eğitim olmasına odaklandık. Amacımız, Satış Yöneticilerinin eğitimimizle günlük çalışma hayatında karşılaşacağı olaylar karşısında sergileyeceği eylemler için kullanacağı faydalı enstrümanlar sunmak ve performanslarını arttırmalarını sağlamaktır.

Genel
22/08/2016
Perakende Sektörüne Özel Eğitimler

Sabancı Edu ve Enocta iş birliği ile hazırlanan perakende içerikleri kariyer geliştirme fırsatı sunuyor! Perakende sektörü, gün geçtikçe gelişen ve farklılaşan müşteri ihtiyaçları ve özellikle teknolojinin gelişmesiyle değişen şartlara ayak uydurmayı gerektirmekte. Eğlenceli konseptlerle akılda kalıcılığı yüksek, öğrenmeyi kolaylaştıran eğitimler sayesinde çalışanlarınız öğrendiklerini hayata geçirirken hiç zorlanmayacak. Ayrıca, çalışanların kendini değerlendirebilmesi için her dersin sonunda ara testler olacak. Tüm paket tamamlandığında oyun tabanlı bir öğrenim değerlendirme modülü olacak. Peki, bu eğitimlerde neler var?

Genel
19/08/2016
Sokakta Su Satan Kızın CEO’ya Verdiği 4 Ders

Cimri.com’un CEO’su Serkan Koç, sokakta su satan kız çocuğundan etkilendi ve onu deneyimlerini anlatması için davet etti. Bir CEO su satan çocuktan ne öğrenebilir? İşte çocuğun verdiği ders…Bu 13 yaşındaki kızın adı Gülru. Cimri.com CEO’su Serkan Koç sokakta su satarken görmüş ve ondan alacağı dersler olduğunu düşünmüş. Serkan Koç linkedin hesabından paylaştığı yazısında, “Şimdi, ‘13 yaşında bir küçük kız size satış eğitimi mi verdi? Vay halinize’ sözlerini duyar gibiyim. Ama değerliydi ve sizin de okuyunca hak vereceğiniz yıllarca edinilemeyen deneyimleri bize feyz verdi” diyor.

Genel
18/08/2016
Oyunlaştırmayı Online Öğrenimde Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken 13 Tüyo

Bu oyunlaştırma işini duydunuz ve nereden başlayabilirim diye merak içindesin. Daha fazla dert etme, sevgili okuyucu! Growth Engineering’de, yiyip, içip oyunlaştırma üzerine çalışıyoruz. Yaptığımız her işe onu dahil ediyoruz ve tam olarak da bu sebepten ötürü oyunlaştırılmış online öğrenimde dünyanın bir numaralı çözüm sağlayıcısıyız.

Eğitim İçerikleri
17/08/2016
Koray Öztürkler, İşletmeler İçin Dijital Pazarlama İpuçları

Markanızın dünyaya açılan kapısı sosyal medyayı en etkili kullanmanın yolu "Koray Öztürkler: İşletmeler İçin Dijital Pazarlama İpuçları" videolarında!

Genel
20/04/2016
E-Öğrenmede Olmazsa Olmaz 5 Tasarım Prensibi

Hız kesmeden gelişen teknoloji sayesinde, her geçen gün yeni teknolojik oyuncaklarla tanışıyor, dudağımızı uçuklatan gelişmelere hep beraber tanıklık ediyoruz. Çıkan her yeni ürün gerek işlevsellik, gerekse tasarım anlamında beklentilerimizi sürekli olarak artırmamıza yol açıyor. Enocta’nın içerik üretim ekibi de bu gelişmeleri yakından takip ederek e-öğrenme içeriklerinin günümüz kullanımına uygun hangi prensiplerle yaratılması gerektiği konusunda kafa patlatıyor. İçerik üretim süreçlerimizi sürekli geliştirerek yeni teknolojilere uygun içerik formatlarını ve konseptlerini yakalamak ve paralelinde ürünlerimizle ilgili yeni teknolojik tasarım yaklaşımlarını takip ederek kendi sürecimiz ve e-öğrenme içerisindeki yerinde başarılı uygulamalarla içeriklerin katma değerini arttırmak en büyük hedefimiz arasında yer alıyor.

Eğitim Teknolojileri
20/04/2016
E-öğrenmenin Şirketlere Sağladığı 8 Fayda

Günümüzde hem kurumlar, hem de çalışanlar değer kaybetmemek için hızla gelişen yeni standartlara, uygulamalara ve teknolojilere ayak uydurmak zorundalar. Bunun yolu da sürekli eğitimden geçmektedir. Çalışanlarına doğru eğitim yatırımı yapan kurumlar hem kendilerine değer katmakta hem de çalışanlarında işlevselliği, performansı ve kaliteyi arttırıp, çalışan memnuniyetini ve güvenini de perçinlemektedirler.

Eğitim Teknolojileri
21/10/2015
Çevik (Agile) Yazılım Geliştirme Süreci

Enocta yazılım geliştirme ekibi olarak Mayıs 2015 başında, “Waterfall” olarak tanımlanabilecek yazılım geliştirme süreçlerimizi değiştirerek , farklı disiplinlerde de kullanılan çevik (agile) proje yönetim metotlarından “Scrum” yöntemini kullanmak üzere adımlarımızı attık.

Eğitim Teknolojileri
25/01/2016
E-Öğrenme Stratejisi Oluştururken Reklam ve Tanıtım Araçlarını Kullanma

Bir eğitim programının değerini hedef kitleye anlatabilmek için, programın iyi bir iletişim stratejisiyle desteklenmesi gerekiyor. Reklam ve pazarlama faaliyetleri, eğitim ve gelişim programlarının kurum içinde tutundurulmasına destek oluyor.

Eğitim Teknolojileri
25/01/2016
E-Öğrenme Stratejisi Oluştururken Kullanılacak Araçları Belirlemek

Öğretici tasarımların temel unsurları, işe yönelik hedefler ve ilgili içerikler, e-öğrenme çözümünde kullanılacak araçlar konusunda belirleyicidir. Her hedefe ulaşmak için gereklilikler sorgulanarak en iyi öğrenme metodu bulunabilir. Sunulabilecek alternatifleri belirlemek Çeşitli öğrenim metotları için farklı tercihler oluşturulabilir. Öğrenim programı tasarlanırken sunulabilecek tüm olanaklar göz önünde bulundurulmalıdır: Geleneksel sınıf ortamı E-öğrenme …

Eğitim ve Gelişim
25/01/2016
E-Öğrenme Stratejisi Oluştururken İş Hedefleri ile E-öğrenmeyi Örtüştürmek

Eğitim taleplerinin değerlendirilmesinde kurumun iş hedefleri ve stratejilerinin anlaşılması ve göz önünde tutulması e-öğrenmenin başarısında büyük rol oynuyor.‍İş hedeflerini tespit etmek

Eğitim ve Gelişim
25/01/2016
Doğru E-Öğrenme Stratejisi: 1 - Yeni Başlayan Kurumlar İçin

E-öğrenmeye uyum ve tutundurma‍ E-öğrenmenin kurumların eğitim planlarının etkin bir parçası olabilmesi için, öncelikle eğitim, insan kaynakları ve bilgi teknolojileri departmanları çalışanlarının, e-öğrenmeye uyum sağlanabilmesiyle ilgili bir arada çalışmaları önem taşıyor.

Eğitim ve Gelişim
25/01/2016
Bazı Kavramlar: 5 - Oyunlaştırma (Gamification)

Öğrenmede ödül motivasyonu‍ İnsanların davranışlarını ve eğilimlerini değiştirmek için oyun mekanizmalarının, aslında oyun olmayan aktivitelere uygulanması, oyunlaştırma (gamification) olarak adlandırılıyor.

Eğitim ve Gelişim
25/01/2016
Bazı Kavramlar: 4 - Kişisel Öğrenme

Kişiselleştirilmiş öğrenme ortamı‍ Kişisel bilgisayarlar, kişisel telefonlarla birlikte yükselen bireyselleşme kültürü, iş yaşamında çalışanların kendi öğrenme ihtiyaçlarını kendi yöntemleriyle karşılama motivasyonlarını da artırıyor

Eğitim ve Gelişim
25/01/2016
Bazı Kavramlar: 3 - Mobil Öğrenme ve Mobil Eğitimler

Her zaman her yerde öğrenme!‍ Mobil teknolojilerin gelişimi hayatın her alanında olduğu gibi eğitim ve gelişim konusunda da bir dönüşüme yol açtı. Birçok yeniliği ve fırsatı beraberinde getiren mobil dönüşüm, eğitim ve gelişim birimlerinin tüm çalışanlara, her zaman ve her yerde dokunmasını sağlıyor.

Eğitim ve Gelişim
25/01/2016
Bazı Kavramlar: 2- Formal-informal Öğrenme & Senkron Asenkron Öğrenme

Formal – İnformal Öğrenme‍ Öğrenmenin doğal yolu‍ İnformal öğrenme, bilinçli bir öğrenme sürecine girmeksizin içgüdüler (merak, gözlem) veya ihtiyaçlar sonucunda doğal olarak gerçekleştirilen öğrenme süreci olarak tanımlanıyor.

Eğitim ve Gelişim
22/01/2016
Bazı Kavramlar: 1-Karma Eğitim

Farklı öğrenme yöntemlerinin avantajları bir arada Karma eğitim, online kurslar, eğitmen eşliğinde yapılan dersler, kitaplar, videolar, simülasyon ve iş yardımları gibi öğrenme yöntemlerinin bir arada kullanımı için kullanılıyor.

Eğitim ve Gelişim
22/01/2016
E-Öğrenme Nedir? Farklı E-öğrenme Araçları Nelerdir?

E-öğrenme; internet teknolojileri aracılığıyla gerçekleştirilen web tabanlı eğitim, öğrenim ve bilgi yönetimi faaliyetleridir.

Akademik
10/01/2014
Üniversitelerin Vazgeçilmez Tercihi EAEP

1- Üniversitelere sunduğunuz hizmetlerden bahsedebilir misiniz? Vakıf Üniversiteleri için özel olarak sunduğunuz hizmetler var mı?‍ Üniversitelere sunduğumuz hizmetler Enocta Akademik Eğitim Platformu içerisinde verilmektedir.

Enocta'dan
10/01/2014
Enocta Ürünlerini Teknolojideki Son Trendlere Göre Geliştiriyor

1- Enocta’nın eğitim teknolojileri alanında sunduğu hizmetlerden bahsedebilir misiniz? Ayrıca ileriye yönelik hedeflerinizi paylaşabilir misiniz ?‍Enocta, teknolojinin gelişimine ve eğitim dünyasındaki yeniliklere paralel olarak etkin eğitim uygulama ve yöntemleri geliştirmektedir. Enocta’nın farklı ihtiyaçlara yönelik olarak 13 yıllık birikiminin sonucu olarak ortaya çıkmış 4 önemli uzmanlık alanı bulunmaktadır.

Genel
10/06/2013
Enocta Çalışanların Hayatını Kolaylaştırıyor

Enocta, çalışanlarının, Enocta Eğitim Platformu’nda (EEP) kendilerine atanan tüm mobil eğitim materyallerine ve yardımcı kaynaklara tek tıkla ulaşabilecekleri e.mobil uygulamasını geliştirdi.

Genel
06/02/2011
Rotanızı Doğru Çizin

Bu yazımızda, yaygınlık gösteren trendler paralelinde, öğrenmenin kurumsal yaşama entegrasyonu için çözüm ortağımız Skillsoft tarafından önerilen beş aşamalı modeli inceleyeceğiz

Eğitim ve Gelişim
06/10/2013
Liderlik Gelişim Programlarına Genel Bakış

Liderliğin yüksek performans gösteren şirketlerin vazgeçilmez bir öğesi olduğunun hepimiz bilincindeyiz. Liderliğin önemi hakkında hemfikir olunmasına karşın liderliğin ne olduğuna ve kurum içerisinde hangi metotla uygulamaya koyulabileceğine dair pek çok farklı yaklaşım mevcut.

Eğitim ve Gelişim
06/07/2013
Kobiler E-öğrenmeden Nasıl Faydalanabilir ?

Türkiye’nin, 400’e yakın eğitim başlığı ile en kapsamlı e-öğrenme kataloğu olan Enocta Eğitim Kataloğu’na en son İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerini ekledik. Bu eğitimlerde iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı, çalışanların bilmesi şart koşulmuş olan çalışma mevzuatı ve çalışanların yasal hak ve sorumlulukları konularında genel bilgiler anlatılıyor.

Genel
06/06/2013
BilimK@mpüs Projesi

BilimK@mpüs, 2011 yılından bu yana eğitim teknolojileri alanında tüm yenilikleri bünyesinde toplayan, stratejik insan kaynakları yönetimi içerisindeki eğitim ve gelişim faaliyetlerine entegre olmuş örnek bir projedir. Proje kapsamında çalışanların teknik ve mesleki gelişimleri sağlanmasına büyük katkıda bulunulmaktadır. Öte yandan çalışanların profesyonel gelişimleri yine yatırım yapılan alanların başında gelmektedir. Tüm bunların yanı sıra sunulan kişisel gelişim ve hobi eğitimleriyle de çalışanların motivasyonlarına ne derece önem verildiğini en iyi şekilde ortaya konmaktadır.

Genel
10/06/2011
Değişmeyen Tek Şey Değişimin Kendisidir

Kurumsal bir gereklilik; Yetenek geliştirme Eğitimlerin dönüşümü, bilgisayarların ve küresel ağların sürekli gelişimini takiben farklı öğrenme teknolojilerinin ortaya çıkmasıyla hız kazandı. Yalnızca internetin icadı ile öğrenme içerikleri daha yaygın ve ucuz yollarla dağıtılabilir halde geldi ve sanal, ölçülebilir yöntemler de geliştirildi.

Genel
05/04/2011
2011 Eğitim Teknolojilerindeki Trendler

Bu yazı http://theelearningcoach.com sitesinden derlenmiştir. Her alanda olduğu gibi eğitim ve gelişim alanındaki trendleri bilmek de gelecekteki egitim stratejinizi şekillendirmenize, yeni araçların ve teknolojinin sağladığı yeni imkanları hızlı bir şekilde yakalamanıza olanak tanır. 2011 yılı için eğitim teknolojileri alanı için ön görülen trendlerin bazıları inovatif teknolojik gelişmelerden bazılari ise insanların farkındalıklarının artarak bakış açılarının degişmesinden kaynaklanıyor. Gelin 2011’de eğitim teknolojileri alanında bizleri neler bekliyor, birlikte bir göz atalım.

Eğitim ve Gelişim
10/01/2014
Öğrenme, İş Gücü Çevikliği ve Kurum Performansı Arasındaki İlişki

Değişmeyen tek şeyin değişim olduğu çağımızda hızlı değişime ayak uyduran iş dünyası, sürekli değişim ve dönüşüm yaşayarak neredeyse evrim geçiriyor diyebiliriz. Değişim sürecine etkin bir şekilde uyum sağlamaya hazırlıklı olmak ve maksimum iş sonuçlarına ulaşabilmekte en önemli etken, çevik bir işgücüne sahip olmak. Değişimin organizasyona nüfuz etmesi ile birlikte şirketlerin operasyonel kabiliyetlerinin zora girmesi sık görülen bir durumdur. Çevikliğin önemini anlayıp uygulayan kurumların, değişimle başa çıkmada daha etkili olduklarını görüyoruz. Çeviklik bu nedenle öne çıkan bir kavram ve bunu oluşturmanın yolu da sürekli öğrenme ve gelişimden geçiyor.

Eğitim Teknolojileri
05/10/2013
Mobil Öğrenmeye Başlamak için 10 Sebep

Günümüzde mobil öğrenmenin çok sayıda şirket tarafından benimsendiğini ve yeni uygulamaların ilgiyle takip edildiğini gözlemlemekteyiz. Bu eğilimin temelinde, teknolojinin hızlı gelişiminden belki de en büyük payı alan akıllı telefon ve tabletlerin artık daha iyi, daha hızlı ve daha ucuz modeller ile tüketicilerin zorlanmadan ulaşabileceği bir konuma gelmesi yatmakta. Ayrıca, iş dünyasının mobil öğrenmenin yararlarına ve olası uygulamalarına dair farkındalığının artması da mobil öğrenmenin yaygınlaşmasını tetikleyen en önemli faktör.

Eğitim Teknolojileri
05/09/2013
Neden Mobil Öğrenme?

Günümüz teknolojik gelişim hızının “Teknoloji Tsunamisi” olarak adlandırılması hiç şüphesiz oldukça anlamlı. Zira teknoloji büyük bir hızla ve dalga dalga hayatımıza her gün daha da derinlemesine girmeye devam ediyor. Her geçen gün yeni mobil cihazlar yeni özellikleriyle kullanıma sunuluyor.

İletişimde Kalın, Blog
Yazılarımızı Kaçırmayın.
En yeni blog yazılarımızı anında okumak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.
Teşekkürler! Kaydınız alındı.
Lütfen bilgilerinizi kontrol edin.