Özlem Karameşe

Blog Yazıları

Metaverse ve E-Öğrenme Dünyası

Hepimiz artık yepyeni bir dünya ile karşı karşıyayız. Tam yeni bir konuya kulak kesilirken hemen ardından hızlıca yepyeni bir şeyler hayatımıza girmeye başlıyor. Şimdilerde ise “Metaverse” kelimesi öylesine popüler oldu ki, Kripto para ve NFT’den sonra bu aralar en çok söylenen kelimelerden biri haline gelmeye başladı. “Şirketinizi neden bu Meta dünyaya sokmayalım?” dercesine hemen danışman firmalar bile kuruldu.

Genel
22/01/2020
Öğrenme Evreleri

“Öğrenme” meselesi en ilkel haliyle baştan sona, çocukluktan yetişkinliğe nasıl ilerliyor? İnsan yaşamı boyunca her gün öğrenme ihtiyacı ile ilerler. Ayakta kalma içgüdüsü, duyguları, yetenekleri, bulunduğu ortam, çevre vb. unsurlar insanı her zaman yeni bir şeyler öğrenmeye tetikler

Genel
18/12/2019
Bu Başlık Nasıl Okunur?

Her gün karşımıza çıkan birçok materyali öncelikli görsel olarak algılar, seçer ve inceleriz. Başlık dikkatimizi çekmişse, içeriği bizim için ilgi çekici hale gelmişse okumaya veya incelemeye devam ederiz. Peki gerek dijital ortamda gerek basılı materyallerde dikkat çeken bu başlıkların esas dikkatimizi çekmesini sağlayan nedir? Esaslı bir metin başlığı? Gözlerimizi cıvıldatan bir görsel bütünlük? Ya da fark etmeden icra edilen bir “Tipografi” sanatı.

İletişimde Kalın, Blog
Yazılarımızı Kaçırmayın.
En yeni blog yazılarımızı anında okumak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.
Teşekkürler! Kaydınız alındı.
Lütfen bilgilerinizi kontrol edin.