KaynaklarEnocta Blog

BilimK@mpüs Projesi

BilimK@mpüs, 2011 yılından bu yana eğitim teknolojileri alanında tüm yenilikleri bünyesinde toplayan, stratejik insan kaynakları yönetimi içerisindeki eğitim ve gelişim faaliyetlerine entegre olmuş örnek bir projedir. Proje kapsamında çalışanların teknik ve mesleki gelişimleri sağlanmasına büyük katkıda bulunulmaktadır. Öte yandan çalışanların profesyonel gelişimleri yine yatırım yapılan alanların başında gelmektedir. Tüm bunların yanı sıra sunulan kişisel gelişim ve hobi eğitimleriyle de çalışanların motivasyonlarına ne derece önem verildiğini en iyi şekilde ortaya konmaktadır.

Sistem üzerinde yaklaşık 300 farklı konu başlığında eğitim yer almaktadır. Bunun dışında ek gelişim materyalleri olarak video, makale ve sunumlar da yine sistem üzerinden paylaşılmaktadır. Çalışanları İngilizce seviyelerinin gelişmesi açısından sistem üzerinden sadece İngilizce eğitimi verilmekle kalmayıp farklı gelişim eğitimlerinin de İngilizce verilmesiyle yabancı dil gelişimine büyük katkı sağlanmaktadır.

BilimK@mpüs, Türkiye’de ilaç şirketleri içerisinde ilk sosyal öğrenme ve sosyal bilgi paylaşım modelini hayata geçirerek kurumsal hafızanın yaratılmasında da önemli bir rol üstlenmektedir. Öte yandan bu bilgilere mobil cihazlardan da erişimi sağlayarak kesintisiz bilgi edinmede Türkiye’de yine ilk projelerden biri olma özelliğini taşımaktadır.

BilimK@mpüs içinde barındırdığı farklı öğrenme araçlarıyla oldukça zengin bir öğrenme ve bilgi kütüphanesidir. Bu doğrultuda eğitim alanındaki teknolojik yeniliklere paralel olarak farklı ürün ve çözümlerin BilimK@mpüs’e entegre edilmesine devam edilecektir. Kısacası BilimK@mpüs, eğitim ve gelişim ile ilgili tüm yenilikleri barındıran, çalışanlarının gelişimini ön planda tutan Türkiye’de öncü bir projedir. BilimK@mpüs projesinde yer almaktan büyük mutluluk duymaktayız.  

BilimK@mpüs Projesi
Bir önceki blog yazısına göz atın.
Bir sonraki blog yazısına göz atın.

Benzer Bloglar

Genel
14/12/2021
4 IT Yöneticisinden 3’ü Beceri Açığından Şikayetçi
Genel

CNBC tarafından Ekim 2021'de gerçekleştirilen bir ankette teknoloji sektöründeki yöneticilerin %57'si kalifiye çalışan bulmanın bir numaralı endişeleri olduğunu bildirmiş – bu endişe, tedarik zinciri sorunlarından ve siber güvenlik tehditlerinden daha üst sırada yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Eğitim ve Gelişimde Yeni Dönem
Genel

Çağ değişti. “Eskiden…” ile başlayan cümleleri dikkatli dinlediğimizde ne kadar yol aldığımızı görmemek neredeyse imkânsız. Çağ ile birlikte birçok sektör de değişti. Teknoloji, sanayi, otomotiv, telekomünikasyon ve daha nicesi… Tüm bu değişim ve dönüşümler, eğitim sisteminin değişmesine ve gelişmesine öncülük etti. Bir düşünün, 15 yıl öncesine kadar “mobil eğitim” kavramından bahsedebilir miydik? Elbette edemezdik fakat eğitim platformları hakkında konuşabilirdik. Çünkü mazisi çok daha eskiye dayanıyor. İşte tam da bu noktada, Türkiye’deki ilk e-öğrenme girişimi olan Enocta Platformu hayatına devam ediyor. Günümüzde sadece hayatta kalmak önem arz etmiyor, günün koşullarına uyum sağlamak en önemli konuların başında geliyor. Bu sebeple platform her gün gelişiyor ve çağa uygun olarak şekilleniyor. Kuşkusuz bu değişimleri tetikleyen en önemli unsurların başında ise gelişen teknoloji ve internet yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Öğrenmeyi Sürekli ve Kalıcı Hale Getirmek İçin Sınırsız İçerikle Koşulsuz Öğrenme Ortamları Yaratmak
Genel

“Off yine mi eğitim atanmış hem de zorunlu mu?” Eğitim ve gelişim ile ilgilenen kişiler olarak kurumlarınızda bu cümleyi çalışma arkadaşlarınızdan ne kadar sıklıkla duyduğunuzu durup bir düşünün. Sonrasında şunu bir soralım; her eğitim atamasında mı yoksa sadece zorunlu eğitimlerde mi duyuyoruz? Cevabınız hepsi mi? O zaman süreçlerinizi gözden geçirmenizin ve birtakım şeyleri değiştirmenizin zamanı sizce de gelmedi mi?