KaynaklarEnocta Blog

Çalışanlarınızın Yaşamına Dokunmak için: “@Wiser - Yaşama Dair”

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında takipçi sayıları gittikçe artan …anne ya da …baba hesaplarından biriyle eminim karşılaşmışsınızdır. Bu hesap sahiplerinin güvenilirlikleri çok da sorgulanmadan söyledikleri günlük hayatta harfiyen uygulanabiliyor. Hatta böylece fenomen unvanlarının yanına bir de kitap yazarak, yazar unvanını ekliyorlar. Neden bu insanlar bu kadar takip ediliyor diye düşündüğümüzde cevabın çok insani bir ihtiyaçta olduğunu anlamak hiç zor değil. Cevap; gelişim ihtiyacı.

Şirketlerin de çalışanlarının bu ihtiyaçlarına duyarsız kalamadığını biliyoruz. Sonuçta profesyonellik dediğimiz şey 9-6 saatleri arası bir iş değil. Son yıllarda artan iş hayatı yoğunlukları kişilerin bunlardan sıyrılarak özel yaşamları için zaman ayırma ihtiyaçlarını kaçınılmaz kılıyor. Artık iş ve özel yaşam kavramı o denli iç içe ki, çalışanları için şirketlerin bu konuya yatırım yapması hiç de şaşırtıcı değil.

Örneğin tam da okulların yeni açıldığı bugünlerde yeni nesil anne babaların tavsiyelere mutlaka ihtiyaçları olacaktır. İşte size, çalışanlarınıza verdiğiniz değere paralel, onların özel hayatlarına dokunma fırsatı… Bunun için kendi alanlarında deneyimli, bilimsel yaklaşımları ile kendilerini kanıtlamış uzmanlar tarafından, bu dertlere deva olacak bir tavsiyemiz var.

@Wiser – Yaşama Dair video serisinden bahsediyorum. Güncel, güvenilir ve son derece keyifli anlatımların yer aldığı bu video serisi, adından da anlaşılacağı gibi, yaşamı kolaylaştıracak “bilge”ce tavsiyelerde bulunan kısa kısa videolardan oluşuyor. Tüm yaşam evrelerinde ihtiyaç duyulabilecek pratik çözümler bu 76 videoluk seride ve şu kategoriler altında toplanmış:

  • Çocuk
  • Gençlik
  • Yaşam
  • Kişisel Gelişim

Tüm videolara bir kerede sahip olabiliyorsunuz ve çalışanlarınıza özel hayatlarında ihtiyaç duyabilecekleri çocuk gelişiminden, ergen psikolojisine, zayıflamadan, seyahat önerilerine kadar birçok alanda destek olabiliyorsunuz. Üstelikte bunu internette her yerde videoları dolaşan değil, bu işleri profesyonel olarak yapıp belki de kolay ulaşılamayacak çok değerli uzmanlar ile sunabiliyorsunuz. Bu videoların kimi sohbet, kimi de uzman tavsiyesi videoları olarak kurgulanmış durumda. Çok kısa, hızlı tüketilebilen videolar ve nokta atışı sorularınıza cevap verebiliyorlar.

“@Wiser – Yaşama Dair” videolarını öncelikle kendiniz için mutlaka izleyin. Sonra çalışanlarınıza da sunmak isteyeceğinizden hiç şüphem yok.

Detaylı bilgi için info@enocta.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışanlarınızın Yaşamına Dokunmak için: “@Wiser - Yaşama Dair”
Bir önceki blog yazısına göz atın.
Bir sonraki blog yazısına göz atın.

Benzer Bloglar

Genel
14/12/2021
4 IT Yöneticisinden 3’ü Beceri Açığından Şikayetçi
Genel

CNBC tarafından Ekim 2021'de gerçekleştirilen bir ankette teknoloji sektöründeki yöneticilerin %57'si kalifiye çalışan bulmanın bir numaralı endişeleri olduğunu bildirmiş – bu endişe, tedarik zinciri sorunlarından ve siber güvenlik tehditlerinden daha üst sırada yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Eğitim ve Gelişimde Yeni Dönem
Genel

Çağ değişti. “Eskiden…” ile başlayan cümleleri dikkatli dinlediğimizde ne kadar yol aldığımızı görmemek neredeyse imkânsız. Çağ ile birlikte birçok sektör de değişti. Teknoloji, sanayi, otomotiv, telekomünikasyon ve daha nicesi… Tüm bu değişim ve dönüşümler, eğitim sisteminin değişmesine ve gelişmesine öncülük etti. Bir düşünün, 15 yıl öncesine kadar “mobil eğitim” kavramından bahsedebilir miydik? Elbette edemezdik fakat eğitim platformları hakkında konuşabilirdik. Çünkü mazisi çok daha eskiye dayanıyor. İşte tam da bu noktada, Türkiye’deki ilk e-öğrenme girişimi olan Enocta Platformu hayatına devam ediyor. Günümüzde sadece hayatta kalmak önem arz etmiyor, günün koşullarına uyum sağlamak en önemli konuların başında geliyor. Bu sebeple platform her gün gelişiyor ve çağa uygun olarak şekilleniyor. Kuşkusuz bu değişimleri tetikleyen en önemli unsurların başında ise gelişen teknoloji ve internet yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Öğrenmeyi Sürekli ve Kalıcı Hale Getirmek İçin Sınırsız İçerikle Koşulsuz Öğrenme Ortamları Yaratmak
Genel

“Off yine mi eğitim atanmış hem de zorunlu mu?” Eğitim ve gelişim ile ilgilenen kişiler olarak kurumlarınızda bu cümleyi çalışma arkadaşlarınızdan ne kadar sıklıkla duyduğunuzu durup bir düşünün. Sonrasında şunu bir soralım; her eğitim atamasında mı yoksa sadece zorunlu eğitimlerde mi duyuyoruz? Cevabınız hepsi mi? O zaman süreçlerinizi gözden geçirmenizin ve birtakım şeyleri değiştirmenizin zamanı sizce de gelmedi mi?