20 Temmuz’da, TEGEP Atölye Buluşmaları kapsamında 2017 Mayıs ayında gerçekleşen ATD (Association for Talent Development) Konferansı izlenimleri, Allianz Tower’ın ev sahipliğini yaptığı bir etkinlikle paylaşıldı ve seksene yakın eğitim ve gelişim profesyoneli tarafından ilgiyle takip edildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını TEGEP Genel Sekreteri Gerçek Önal Çavuşoğlu yaptı ve TEGEP’in son dönem faaliyetleri hakkında kısaca bilgi verdi.
TEGEP Yönetim Kurulu üyesi ve son iki yıldır TEGEP Türk Delegasyonu lideri olan Hasan Tahsin Güngör, ATD’Konferansı’na delegasyon ile katılımın avantajlarını anlatarak, ATD Konferansı’nı kendi bakış açısıyla şu sözlerle yansıttı:

“Bu yıl Mayıs ayında Atlanta, ABD’de gerçekleşen ATD Konferansı’na 78 ülkeden 10.000’i aşkın katılımcı ve 400’ü aşkın firma katıldı. 23 ülkeden konuşmacı, 300’ü aşkın oturumda eğitimdeki son trendleri paylaştı. ATD’nin en akılda kalıcı konuları Artırılmış ve Sanal Gerçeklik, Halolensler, Yapay Zeka, Chatbot”lar, Büyük Veri, Oyunlaştırma ve Mikro Öğrenme oldu. Bu konulara ağırlık veren ve çalışmalar yapan yüzlerce proje ve firma ile iletişim kurma ve tanışma fırsatı için ideal bir ortam vardı.”

ATD Konferansı’na katılan bir diğer TEGEP Üyesi Dilek Er ise IBM’in Büyük Veri konusundaki iddialı ürünü IBM Watson’ın E-Learning alanında nasıl etkili kullanıldığını örneklerle sundu.

ATD’den ödülle dönen Migros Tic. A.Ş. Eğitim Teknolojileri ve Planlama Müdürü Erdem Kızıltaş ise etkili sunumuyla Mikro Learning’in etkisini, inceliklerini ve son kullanıcı deneyimine katkısını aktardı.

Yekta Özözer’in “İK ve Eğitim Programlarının Net ROI Etkilerini Belirleme Teknikleri” konulu ATD konuşması özetini katılımcılar ilgiyle takip ettiler.
Kapanış bölümünde tekrar söz alan Hasan Tahsin Güngör, 6-9 Mayıs 2018 tarihinde San Diego’da gerçekleşecek ATD Konferansı’na Türkiye’den katılacak olan profesyonelleri, nasıl daha kolay gidilebileceğini gösteren ipuçları vererek, TEGEP Türk Delegasyonu ile kayıt olmaya davet etti.