Enocta, akademik e-öğrenmenin öncülerinden Advancity ile gücünü birleştirdi. Bu yatırım ve güç birliği sonucunda Enocta ve Advancity, ürün ve hizmet yelpazelerini, birbirlerinin güçlü ürün ve hizmetleriyle tamamlayarak hizmet sundukları kurumlara, daha fazla çeşitlilikte ve en üst kalitede çözüm sunacaklar.

Enocta’nın uzmanlığını, ürünlerini, yatırım ve finansman gücünü arkasına alan Advancity, akademik yazılım kategorisinde hem Türkiye, hem de uluslararası pazarlara açılarak dünyada söz sahibi marka olmayı hedefliyor.

Bu yatırımın ardından Enocta da, Advancity’nin üniversitelerde ve akademik alanda elde ettiği bilgi birikimini, ürün ve hizmetleri çözüm sunduğu kurumlara taşıyacak.

Advancity, bir yandan Türkiye’nin en geniş ve en kapsamlı e-öğrenme kataloğu olan Enocta Gelişim Kataloğu ile hizmet sunduğu üniversitelerdeki yüzbinlerce öğrenciyi iş hayatına hazırlarken, diğer yandan da üniversitelerin sürekli eğitim merkezleriyle ortak sertifika programları ile e-öğrenmenin tüm Türkiye’de yayılmasına yatırım yapacak ve katkı sağlayacak.

Enocta ise, Advancity’nin yerli sanal sınıf ürünü Perculus ile Türkiye’nin en yaygın kullanılan eğitim yönetim sistemi olan Enocta Eğitim Platformu’nu entegre bir şekilde sunacak ve kurumsal e-öğrenmede başarılı ve etkin sanal sınıf uygulamalarının yaygınlaşmasını sağlayacak.

“Kurumsal ve akademik sektördeki deneyimli ve başarılı iki markanın ve hatta zaman zaman rakip olan iki kurumun güç birliği yapması ülkemizde pek de sık görülmüyor. Bunu başarmak önemli bir adım. Güçlerimizi birleştirerek hem Türkiye’deki hem de yurt dışındaki müşterilerimize hizmetlerimizi ve ürünlerimizi ulaştıracağız”
cem-atacik
Cem Atacık
Advancity Genel Müdürü
“Böyle bir dönemde bu yatırımı ve birleşmeyi yapmak, ülkemize ve sektörümüze olan inanıcımızın çok açık bir göstergesidir. Enocta olarak kurumsal pazardaki liderliğimizi, Advancity’e ortak olarak akademik pazara da taşımak istiyoruz. Bugüne kadar hizmet sunduğumuz yüzlerce değerli kurumdan ve milyonlarca çalışandan elde ettiğimiz deneyimi ve birikimi, Advancity ile birlikte onlarca üniversiteye ve yüzbinlerce öğrenciye ulaştırırken, Advancity’nin e-öğrenmedeki birikimini, deneyimini ve üst kalitedeki ürünlerini de kurumsal e-öğrenme dünyası ile buluşturacağız. Müşterilerimize sunduğumuz yeni nesil öğrenme deneyimini Advancity’nin kolaylaştıran teknolojileri ile bir üst sınıfa taşıyacağız. Artık hedefimiz küresel markalarla rekabette öne geçmek.”
Ahmet Hançer
Enocta Genel Müdürü