Enocta Gelişim Kataloğu, her geçen gün zenginleşmeye devam ediyor. Bir gelişim yolculuğu olarak tasarlanan “Kemal İslamoğlu ile Kişisel Liderlik Gelişim Programı’ Şapka Danışmanlık iş birliği ile kataloğumuzdaki yerini aldı.

25 Haziran 2018’de Workinton Levent 199’da gerçekleşen lansman toplantısına 21 kurum temsilcisi katıldı. Etkinliğin başında söz alan Enocta CEO’su Ahmet Hançer, Şapka Danışmanlık iş birliği ve Kemal İslamoğlu ile yapılandırılan gelişim programını lanse etmekten duyduğu mutluluğu ifade etti ve iş birliğinin çıkış hikayesini paylaştı. Sonrasında Şapka Danışmanlık Kurucusu Müge Çevik, Kemal İslamoğlu ile iş birliklerine ve programın da temel bakış açısı olan kişisel farkındalığın önemine değindi.

Söz konusu programın daha önce tüm yöneticilerine uygulamış ve bu programın online gelişim programı olarak tasarlanmasına vesile olan Starbucks Eğitim Müdürü Dilek Ergüz söz alarak bu programla ilgili deneyimlerini paylaştı. Öncesinde sınıf içi eğitim olarak deneyimledikleri Kemal İslamoğlu ile Kişisel Liderlik programından elde edilen sonuçları anlatan Erguz, şimdi ise bu programı yaygınlaştırmak için online çözümü devreye alacaklarını ifade etti.

Programın özelliklerini Enocta İçerik Yöneticisi İdil Dinç aktardı. Bu programın  ilk kez baştan aşağı bir gelişim programı olarak tasarlandığını anlatan Dinç, aynı zamanda 4 modülden oluşan bu programın, 56 video ve bir simülasyonla toplam 6 saatlik bir deneyim içerdiğini ve Enocta Eğitim Platformu’nun yeni özelliği olan görev modülü ile de pekiştirildiğini de ekledi.

Demo gösterilen programın hedefi, amacı ve sınıf içi uygulamalarını ise Kemal İslamoğlu paylaştı. İnsanların kendilerini tanımadan, kendilerini yönetmeyi başaramadan, gerek iş hayatında gerekse özel hayatlarında istedikleri noktaya varamayacaklarını aktaran  Kemal islamoğlu, Kurumsal Liderliğe giden yolda kişisel farkındalığın önemine vurguladı.

Tüm değerli katılımcılarımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz.