Son yıllarda adından bolca söz edilen ve gelecekte hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olacak olan sanal gerçeklik; sağlık, turizm, oyun gibi birçok sektörde olduğu gibi e-öğrenme sektöründe de karşımıza çıkıyor.

Çalışanlarına değer veren, onların gelişimini destekleyen ve bu yıl içerisinde çalışanlarına sanal gerçeklik aracılığıyla eğitimler sunmayı hedefleyen QNB Finansbank Eğitim ve Gelişim Yönetimi, öğrenmeyi daha kolay ve eğlenceli hale getirmek için sanal gerçeklik üzerinde çalışmalar yapan Enocta ile bir araya geldi. QNB Finansbank, çalışanlarının sanal gerçekliğe olan ilgisini test etmek için onlara sanal gerçeklik deneyimini yaşattı.

QNB Finansbank Kristal Kule’nin en ilgi çekici yerine kurulan ve gün boyu gerçekleşen sanal gerçeklik standında katılımcılar, çok ilgili ve meraklı bir şekilde Oculus VR ve Gear VR’da gösterilen uygulamaları denediler. İçerisinde birçok uygulama bulunan sanal gerçeklik cihazlarını deneyimleyen katılımcıların en çok beğendiği uygulama, insanların korkularını açığa çıkaran “Face Your Fears!” uygulaması oldu.

Bir iş günü içerisinde yaklaşık 1000 kişi tarafından gönüllü olarak deneyimlenen sanal gerçeklik, şimdiden kullanıcıların ilgisini çektiğinin sinyallerini verdi.