Starbucks uzun yıllardır devam etmekte olan  Partner Campus projesi kapsamında partnerlerine sürekli bir öğrenme ve gelişim ortamı yaratıyor.

Proje kapsamında eğitim ve gelişim platformundaki eğitim içeriklerinin sayısı her geçen gün artmakla birlikte farklı öğrenme araçlarını da sistemine dahil eden Starbucks Partner Campus, özellikle video tabanlı ve oyun tabanlı öğrenme ile günümüzdeki en önemli öğrenme araçlarından biri olan sosyal öğrenme platformları sayesinde sınıf eğitimlerinin yanında çalışanlarına bütünleşik bir öğrenme ortamı yaratmakta.

Informal öğrenmeyi desteklemek için sosyal öğrenme platformunda kullanıcılar birbirlerinden öğrenirken aynı zamanda bilgiyi de üreterek ekip arkadaşları ile paylaşıyorlar. Böylece kurum içi hafıza tek bir ortamda toplanmış oluyor.

Partner Campus altyapısı olarak kullanılan Enocta Eğitim Platformu sayesinde tüm sınıf içi eğitim süreçleri, online eğitim süreçleri, video içerikleri ve sosyal öğrenme süreçleri tek bir platformdan planlanıp yönetilerek raporlanabiliyor. Partner Campus’te teknik eğitimlerin yanı sıra Enocta Eğitim Kataloğu’nda yer alan profesyonel gelişim eğitimleri de kullanılarak çalışanların gelişimlerine katkı sağlanıyor.