TEGEP’in bu yıl 8.’sini düzenlediği Eğitim ve Gelişim Zirvesi, 24 – 25 Ekim 2018 tarihlerinde, «Çarpışma» teması ile 700’e yakın profesyonelin katılımıyla gerçekleşti.

Neden tema “Çarpışma”?

Yaşadığımız yüzyıl teknoloji ve insanın sıkça karşı karşıya geldiği, çarpıştığı ve iç içe geçtiği bir dönem. Çarpışmalar hem yıkımları hem de doğumları beraberinde getiriyor. Baş döndürücü bir değişim ve dönüşümün içindeyiz. Gelecek bir taraftan bizi büyülerken, diğer taraftan da ürkütüyor. Bu duygular bizi yeniden konumlanmaya, değişmeye ve gelişmeye zorluyor. Öğrenme yeniden tanımlanıyor. Rol ve sorumluluklarımız her gün değişiyor.

Teknoloji ve dijitalleşme büyük bir hızla hayatımızın her alanına nüfuz ederken bir yandan zindelik, dayanıklılık ve yavaşlama kavramlarını konuşuyoruz. Sürekli değişimin yarattığı hız ve karmaşa, bizi her alanda daha çevik ve sade olmaya itiyor. Yapay zeka ve robot teknolojisi tüm iş yapış şeklimizi değiştirmeye adayken işte anlam arayışımız güçlü bir şekilde devam ediyor.

TEGEP 8. Eğitim ve Gelişim Zirvesi’nde işte tüm bu çarpışmaların getirdikleri, öğrenme ve gelişim dünyasına ve profesyonellere yansımaları masaya yatırıldı.

Bizler de “Dijital Dönüşüm için Eğitim, Eğitimin Dijital Dönüşümü için Enocta diyerek zirvede yerimizi aldık. Standımıza ilgili gösteren tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

TEGEP 8. Eğitim ve Gelişim Zirvesi Enocta Standı