Enocta olarak kuruluşumuzdan bu yana çok sayıda sosyal sorumluluk projesine destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kapsamda yollarımızın kesiştiği Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile de ülke çapında pek çok bursiyere kişisel ve teknik eğitim sunma fırsatı bulduk.

51 yıldır burs vermenin yanı sıra umutlu olmanın, ülkenin geleceğiyle ilgili sorumluluk hissetmenin ve gençlere duydukları sonsuz inancın hikâyesini anlatmayı amaçlayan TEV ve Enocta işbirliğinde geliştirilen uzaktan öğretim platformu ‘TEV Akademi’ ile bursiyerlerin iş hayatına hazırlanmalarının sağlanması ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunulması hedeflendi. Ülke çapındaki bursiyerlerin de fırsat eşitliğini merkeze alan bu eğitim platformu sayesinde bugüne kadar toplam 72 eğitim programı uygulamaya alındı, 3 bin 81 öğrenci eğitimlerden faydalandı ve yaklaşık 20 bin eğitim verildi.

Eğitim hayatlarında destek alan bireylerin  hayata karşı güçlendiği, güvenle karar verebildiği ve zorluklar karşısında dik durabildiği düşüncesinden yola çıkan TEV ile gençlerimize ulaşmanın ve onlara destek olmanın gururunu yaşıyoruz.