Kitapçıklar

Kurumsal Eğitim 101

Eğitim profesyonellerinin düzenledikleri kurum içi eğitim programları, kurumların değişen dünyaya adapte olmasına, rekabette fark yaratmasına ve çalışanların kendilerini profesyonel olarak geliştirmelerine yardımcı oluyor. Peki, kurumsal eğitimlerin kurumlar için tüm faydaları neler, hangi tip eğitimler, kişilerin hayatlarına nasıl entegre oluyor, ne gibi teknolojiler kullanılıyor?

Eğitimde Dijital Dönüşüm

Dijitalin, internetin ve mobilin hayatımıza girmesi ile, eğitim sahnesi büyük bir değişime uğradı. Öğrenme yönetim sistemleri ile birlikte sınıf içi ve dijital eğitim bir araya geldi, teknolojik araçlar ile tüm eğitim deneyimi iyileşti. Peki, dijital dönüşüm gerçekleştirmek için atmanız gereken adımlar neler, hangi araçları kullanarak bu dönüşümü en verimli şekilde tamamlayabilirsiniz?

e.Blog

e.Blog’da sık sık sektörün nabzını tutan yeni blog yazıları ve haberler paylaşıyoruz. Son yazılarımıza göz atabilir, dilerseniz bloga giderek tüm yazılara ve kategorilere ulaşabilirsiniz.

… İş Yaşamında Cinsiyet Eşitliği yazısı ilk önce Enocta Blog üzerinde ortaya çıktı.

Yeni teknolojilerin gelip geçici mi yoksa ticari olarak uygulanabilir mi olduğunu nasıl ayırt edersiniz? Amerikan teknoloji araştırma şirketi Gartner tarafından geliştirilen, Teknoloji İlerleme Döngüsü (Hype Cycle) metodolojisi, teknolojilerin olgunluğunu, benimsemesini ve uygulamasını grafiksel bir sunumla ortaya koyuyor. Bu yazıda, önümüzdeki dönemi etkileyecek yeni teknolojileri inceledik. Önümüzdeki 10 Yılı Etkileyecek Yeni Teknolojiler yazısı ilk önce Enocta Blog üzerinde ortaya çıktı.

Enocta'nın teknoloji platform ortağı YazıyorumPRO, öğrenme süreçlerinde aktif olarak kullanılabilen yeni nesil bir iletişim aracı. Bu yazıda, YazıyorumPRO'nun hangi alanlarda kullanılabildiğini yazdık. YazıyorumPRO ile Eğitimde Yeni Nesil İletişim ve Paylaşım Deneyimi Yaratın yazısı ilk önce Enocta Blog üzerinde ortaya çıktı.

Tatil sonrası sendromu, maalesef iş hayatımızdaki gerçeklerden bir tanesi. Belki de uzun zaman beklediğimiz bir tatilden normal hayatımıza döndüğümüz zaman bir hayal kırıklığı ve bir stres ile karşılaşıyoruz. Tüm bu konuları çözecek kişisel gelişim, stres yönetimi, toplantı yönetimi ve zaman yönetimi konularını içeren eğitimlerimizi bir araya getirdik. Hemen göz atın. Tatil Sendromunu Ortadan Kaldıracak Enocta Eğitimleri yazısı ilk önce Enocta Blog üzerinde ortaya çıktı.

Tatilleri hepimiz çok sevsek ve iple çeksek de, işe dönmeden önceki gün yani tatilin son günü hepimiz için oldukça zorlu geçiyor. Peki bu zorluğun üstünden nasıl gelebiliriz? Sizin için yazdık. Tatilden Döndükten Sonraki İlk İş Günü Sendromunu Yenmek yazısı ilk önce Enocta Blog üzerinde ortaya çıktı.