fbpx
Yeni Nesil Öğrenme Deneyimi

Yeni Nesil Öğrenme Deneyimi İle Tanışın!

11 Ocak 2018

Enocta’nın misyonu, Endüstri 4.0 ile dijitalleşen dünyada öğrenmeyi, “Yeni Nesil Öğrenme”ye dönüştürmektir.

Bugünlerde giderek daha fazla Endüstri 4.0’ı konuşuyoruz. Büyük veri, nesnelerin interneti, akıllanan sistemler, arttırılmış gerçeklik ve insan gücüne duyulan ihtiyacın azalması ile birlikte ortaya çıkan bu değişim hayatımıza birçok yenilik getiriyor. Hayat dijitalleşirken, Endüstri 4.0 uygulamalarıyla dijitalleşme iş hayatının her aşamasına girerken, öğrenmenin de yeni bir bakış açısıyla düşünülmesi ve tasarlanması bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor.

Günümüzde yapılan pek çok araştırma, X ve Y kuşakları başta olmak üzere tüm kuşakların, pek çok ortak noktaları olan ‘dijital kuşağa’ dönüştüklerini, öğrenme deneyimi olarak ise, geleneksel programlardan ziyade, her zaman, her yerde, ihtiyaç olduğunda, anlık, hızlı ulaşılabilir ve küçük parçalar halinde öğrenmeyi daha çok tercih ettiklerini söylüyor. İşte bu nedenledir ki, her şeyin farklılaştığı günümüz dijital çağında, öğrenme süreçlerinin de yeni bir bakış açısıyla tasarlanması gerekiyor.

1986 yılında insanların nasıl öğrendiklerini anlamak için 70:20:10 modelini geliştiren 3 araştırmacı (Morgan McCall, Michael M. Lombardo and Robert A. Eichinger) bilgilerin %70’nin iş başında işi yaparak ve bu süreçte iletişim ve paylaşımda bulunarak, %20’sinin informal yollarla meslektaşlardan öğrenerek ve gözlemleyerek, ve %10’unun ise formal yollarla düzenli eğitimler alarak kazanıldığını belirtiyor. İnsanların iş yaşamında bu şekilde öğrendiğini bildiğimiz halde, neden öğrenme teknolojilerini sadece %10’luk formal eğitimde kullanıyor ve neden öğrenme için gerekli %90’da öğrenme teknolojileri ile fark ve değer sunmuyoruz? Yeni nesil öğrenme deneyimi, öğrenmede dijital dönüşümü ve öğrenme sürecinin %90’lık kısım için öğrenmeyi yeniden tasarlamayı hedefliyor.

Sizlere ‘Yeni Nesil Öğrenme Deneyimi’ sunmak için biz hazırız. Ya siz?

Geri

  İLETİŞİMDE KALIN, YENİLİKLERİ KAÇIRMAYIN!

  Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.

  Adınız
  Soyadınız
  Kurumsal E-Posta Adresiniz
  Firmanızın Adı
  Departmanınızı Seçiniz
  Ünvanınızı Seçiniz
  Yukarıdaki form vasıtasıyla toplanan kişisel verileriniz Avez Elektronik İletişim Eğitim Danışmanlığı Ticaret A.Ş. tarafından talebinize dair işlemlerin yerine getirilmesi ve tarafınızla iletişime geçilmesi amacıyla işlenebilecektir. Web kanallarımız üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili detaylı bilgi almak ve ilgili kişi olarak haklarınızı öğrenmek için İnternet Sitesi Aydınlatma Metnini inceleyebilirsiniz.


  REFERANSLARIMIZ

  Microsoft Partner