Öğrenme Teknolojileri

Öğrenme teknolojileri, eğitimi teşvik etmek ve eğitime erişmek için kullanılan bir teknoloji sınıflandırmasıdır. Bu, öğrenme sürecinde eğitimciler ve katılımcılar tarafından kullanılan donanım, yazılım ve diğer ilgili öğeleri kapsayabilir. Bu araçlar, katılımcıların eğitimlere katılmasına, iş birliği yapmasına, diğer katılımcılarla etkileşime geçmesine yardımcı olur.

Demo istiyorum!

2 Adımda sizi yeni çağa hazırlayacak, dijital öğrenme platformu ve Türkçe dijital eğitim kaynağı aboneliği!

Öğrenme Teknolojileri Ne İşe Yarar?

Öğrenme teknolojileri; öğrenmeyi, öğretmeyi ve değerlendirmeyi geliştirmek için kullanılan iletişim, bilgi ve teknolojik araçları tanımlayan bir terimdir. Bu, ders içi etkinlikleri desteklemek için kullanılan bilgisayar tabanlı öğrenme veya multimedya materyallerini içerebilir. Öğrenme teknolojisi araçlarının temel kategorileri arasında öğreticiler, simülasyonlar, üretkenlik araçları, e-posta gibi iletişim araçları ve daha fazlası bulunur.

Dijital Öğrenme Teknolojileri Nelerdir?

Dijital öğrenme teknolojileri, özellikle modern internet kullanıcı deneyimleri ve yapay zekanın ortaya çıkmasıyla birlikte teknolojideki yeni gelişmelerle adım adım sürekli değişmektedir. Günümüz teknolojisi, öğrenme deneyimini bireysel öğrenme ihtiyaçlarımıza ve zaman çizelgelerimize uyacak şekilde kişiselleştirmemize olanak tanır.

Dijital öğrenme, öğrenme sürecine uygulanan teknolojinin kullanımını tanımlamak için kullanılan geniş bir terimdir. Teknoloji uyarlanabilir, artırıcı, kişiselleştirilmiş ve sanal olabilir. Bu açıdan dijital öğrenme teknolojisi, her yerde ve her zaman öğrenmemizi sağlar.

Enocta Katalog Nedir?

Enocta Katalog, çalışanların tüm gelişim süreçleri için yararlanabilecekleri binlerce Türkçe dijital eğitimden oluşan özgür ve özgün bir gelişim kaynağıdır. Kurumları geleceğe taşıyacak yeteneklerin gelişimini desteklemek ve çalışanlara 21. yy becerilerini kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır.

Üyelik Paketleri Nelerdir?

Enocta katalog abonelik modelinde iki farklı katalog türü yer alır.
Basic
4700’e yakın içerik
Kurumun temelde ihtiyaç duyacağı, hem özel hem de iş hayatı için gerekli olabilecek, ana konuları ve yetkinlikleri kapsar.
Premium
6200’e yakın içerik
Basic Katalog içerisindeki eğitimlere ek olarak, hazır öğrenme deneyimleri haline getirdiğimiz gelişim yolculukları; liderlik eğitimleri ve yenilikçi öğrenme yöntemleri ile hazırlanmış eğitimleri kapsar.

Öğrenme Teknolojilerinin Önemi Nedir?

Öğrenme teknolojileri, yeni teknolojilerin ve araçların eğitimlere entegre edilmesine yardımcı olduğu için önemlidir. Bu açıdan eğitmenler ağlarını genişletebilir ve ulusal ve küresel olarak diğer eğitimcilerle bağlantı kurabilir. Bu teknolojiler, eğitmenlerin, konumları veya sınıfta fiziksel olarak bulunma yetenekleri ne olursa olsun katılımcılara erişim sağlayan kapsayıcı bir sınıf ortamı yaratan hibrid öğrenmeyi desteklemelerini sağlar.

Sorularınız mı var?

Kampanyamız ile ilgili soruları inceleyebilir, diğer sorularınız için bize tüm destek kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.
Öğrenme Teknolojilerinin Faydaları Nelerdir?
Asenkron Öğrenme Nedir?
Karma Öğrenme Nedir?
Ters Yüz Edilmiş Sınıf Modeli Nedir?
Hibrid Öğrenme Nedir?
Senkron Öğrenme Nedir?