-----------------------------------

Hakkımızda

Enocta’nın hikayesi Türkiye’de dijital öğrenmenin hikayesidir. Beceriler çağında, bugün iyi, yarın daha iyi olmak için, hikayemiz sizlerle birlikte her gün değişiyor, gelişiyor!

Enocta’nın Hikayesi, Türkiye’de E-Öğrenmenin Hikayesidir

Lidya Ventures grup şirketlerinden Enocta, 1999 yılında henüz Türkiye’de geliştirilmiş bir uzaktan eğitim yazılımı ve Türkçe uzaktan eğitim içerikleri yokken, bilgiye herkesin erişebileceği, öğrenmenin günlük hayatın parçası olacağı bir dünya için yola çıktı.
Dijital eğitimin hikayesini Türkiye’de yazmaya başladığımız yıllardan bugüne “daha iyi” için çalışıp, teknoloji ve içerik ürünlerimizde büyüyerek, her geçen gün sayısı artan iş ortaklarımızla birlikte, kurumsal gelişim dünyasına değer katmaya devam ediyoruz.
“Bilgiyi ve eğitimi gelişen internet teknolojisiyle, iş dünyasının ve bireylerin istediği hızda insanların hizmetine sunmak mümkün mü?” Sorusuna yanıt aramaya başladığımızda, hikâyemiz de başladı.
1999
ODTÜ Teknokent'te Kurulduk
2000
İlk Yerli Öğrenim Yönetim Sistemi
2002
Enocta Adını Aldık
2004
İlk Yurtdışı ve AB Projeleri
2005
İlk Online Eğitim Kataloğu
2007
100. Müşteri
2008
Dünya Dijital Öğrenme Devi Skillsoft ile İş Birliği
2010
Mobil Öğrenme Uygulaması
2011
Sosyal Öğrenme Modülü
2014
Endeavour Girişimcisi
2016
EEP Yabancı Dil Arayüzü
2017
Tek Noktadan Eğitim Yönetimi
2019
Gelişim Yolculukları
2020
Çevrimiçi Katalog
2021
Yeni Öğrenme Deneyimi Platformu: Enocta Platform
2021
Yeni Mobil Uygulama: Enocta Mobil Plus

Değerlerimiz

Enocta kültürünün en güçlü unsurları olan değerlerimiz, hem her birimizin hem de hepimizin tüm uygulama ve davranışlarında yol gösterici olarak bizi başarılı bir geleceğe taşıyacak dayanağımızdır.
Güven
Tüm paydaşlarımız ile kurduğumuz ilişkilerde güven temelinde hareket etmeyi ilke ediniriz.
Müşteri Duyarlılık
Tüm ürün, hizmet ve çözümlerimizde müşteriyi odağa alan bir yaklaşımı benimseriz.
Ekip
Enocta’nın her biri çok değerli üyelerden oluşan büyük ve güçlü bir ekip olduğunu biliriz.
Çözüm Odaklılık
Müşteri memnuniyeti için tüm bilgi birikimimizle fayda sağlayacak çözümlere odaklanırız.
Yenilikçilik
Yenilikçi bakış açısını korumak, yeni teknoloji ve trendlerin takipçisi olmak, girişimci ruhu kaybetmemek amacımızdır.

Enocta Ekibi

Birlikte üretmek, gelişmek ve değişmekten keyif aldığımız işine tutku ile bağlı arkadaşlarımızla her gün daha da büyüyen, gerçek ve güçlü bir aileyiz.

Yeni neslin enerjisini tecrübelerimizle harmanlıyor, her bir ekip üyemizin kendisini değerli hissettiği çalışma ortamımızda, birlikte yeni hikayeler yazıyoruz!

Enocta’da Neler Oluyor?

Enocta Ekibi ile ilgili güncel haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
İçeriden Haberler
01.01.2021
Great Place To Work® Sertifikası almaya hak kazandık.
Great Place To Work® Türkiye Enstitüsü tarafından, yüksek güven kültürüne sahip, harika iş yeri kriterlerini sağlayarak "Great Place To Work® Certified" şirketi olarak anılmaya hak kazandığımız için mutluyuz, gururluyuz. İnsan odaklılığımızdan ödün vermeden bugün iyi, yarın daha da iyi olmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.
29.12.2022
Enocta Ekibi Yeni Yılı Birlikte Kutladı!
İstanbul ve Ankara’da bir araya gelen ekiplerimiz; daha iyi için yine çok çalıştığımız, yeniliklerle dolu bir yılı daha geride bırakmanın verdiği mutlulukla, yeni yılı birlikte kutladı. Birlikte daha nice yıllara!
21.7.2022
Enocta’da Yaza Merhaba!
Kurban Bayramı öncesinde yaza merhaba demek üzere bir araya geldik. İstanbul ve Ankara ofislerimizde düzenlediğimiz Yaza Merhaba partileriyle yeniden bir araya gelmenin keyfini çıkardık ve her zamanki gibi birlikte eğlenip hasret giderdik.
23.2.2022
İstanbul Ofisimiz Marie Claire Maison Şubat sayısında yer aldı.
Çalışma ve dinlenme alanları arasındaki bitki geçişleriyle bize keyifli, sıcak ve samimi bir iş ortamı sunan ofisimiz göz alıcı tasarımıyla bu ayki Marie Claire Maison Şubat sayısındaydı.
25.1.2022
Enocta’da Organizasyonel Değişiklikler
2022 yılını Enocta’da organizasyonel değişiklerle karşıladık. Yıllardır bilgi birikimleriyle şirketimize değer katan çalışma arkadaşlarımız İdil Denizciler Dinç Çözüm Direktörü, Hatice Şengür Solmaz da Teknoloji Ürün Direktörü olarak Enocta’daki kariyerlerine devam edecekler.
25.12.2021
Uzun Bir Aradan Sonra Yeni Yıl Kutlamamızda Buluştuk!
Pandemi boyunca pek çoğumuz sadece online toplantılarda birbirimizi görmüşken, Aralık ayında Ankara ve İstanbul’da yaptığımız yeni yıl kutlamalarıyla uzun bir aradan sonra yan yana gelerek hasret giderdik. Yeniden bir arada olmak ve birlikte eğlenmek, hepimize çok iyi geldi.
30.11.2021
Great Place To Work® Sertifikası almaya hak kazandık.
Great Place To Work® Türkiye Enstitüsü tarafından, yüksek güven kültürüne sahip, harika iş yeri kriterlerini sağlayarak "Great Place To Work® Certified" şirketi olarak anılmaya hak kazandığımız için mutluyuz, gururluyuz. İnsan odaklılığımızdan ödün vermeden bugün iyi, yarın daha da iyi olmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.
13.7.2021
Enocta’da Yeni Görevler
Satış ve İş Geliştirme Departmanı Grup Müdürlerimiz Okan Cengiz ve Serdar Güleç ile Yazılım Geliştirme Müdürümüz Süleyman Cincioğlu Direktörlük görevine atandı. Yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.
25.7.2021
Avrupa Futbol Şampiyonası Enocta ekibinde heyecan yarattı
Şampiyona boyunca süren oyunumuzla ekibimizin kupa heyecanı bir kat daha arttı. Yarışmayı kazanan Uğur Aydın ve Uğur Sevici’yi tebrik ediyoruz.
2.7.2021
Büyümeye devam ediyoruz
2021 yılının ilk 6 ayında 18 yeni arkadaşımız ekibimize katıldı. Kendilerine hoş geldiniz diyor ve başarılar diliyoruz.
10.6.2021
Ankara Ekibimiz Happy Hours’da bir araya geldi
Uzun bir aradan sonra ODTÜ Teknokent ofisimizin bahçesinde biraraya gelen ekibimiz, hem yeni çalışma arkadaşlarıyla tanıştı, hem de hasret giderdi.
3.6.2021
Enocta Satış ve Müşteri Başarı Yönetimi Ekipleri workshop’ta buluştu
2021 ve 2022 yıllarının değerlendirildiği workshop’ta daha iyi bir müşteri deneyimi için, ürün fayda konumlama, sektör veri analizleri, trend yorumları ele alınarak aksiyon planları belirlendi.
1.6.2021
Liderlik Programı başladı
Enocta yönetim ekibi, iş ortağı Unlearn ile birlikte, Enocta Liderlik Modeli’ni destekleyen, 5 modülden oluşan, 15 haftalık, hibrit gelişim programını tamamladı.

Ekibimizden Dinleyin

Ekibimizin değerli üyeleri Enocta hakkında neler söylüyor? Bizi “daha iyi” tanımak için arkadaşlarımızın söylediklerine göz atabilirsiniz.
Ahmet Hançer
CEO
Ahmet Hançer
Ahmet Hançer
Serdar Güleç
Satış ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı
Türkiye’nin en büyük organizasyonlarıyla birlikte çalışma fırsatını yakalayan bu deneyimli ekibin bir parçası olmayı çok değerli buluyorum. Enocta'nın yaygın görünürlüğü ile motive olan takım arkadaşlarım her yeni projede keyifle ve fark yaratma isteğiyle çalışıyor. Bu enerjimizin iş ortaklarımıza yansıdığını görüyor ve başarılarını kutlama şansı buluyoruz. Yolculuklarına bizi dahil ederek gelişimimizi tetikleyen tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkürler.
fotoğraf/video-kart-1
Barış Can
Katalog Ürün Yönetimi
Üniversite 3. sınıfta Enocta’da stajyer olarak başlamamın üstünden yaklaşık 3 sene geçti ve bu ailenin bir parçası olarak kariyerime başladığım için çok mutluyum. :) Enocta Katalog’da yer alan binlerce içeriğin, yüzlerce şirkette, milyonlarca çalışana ulaştığını her düşündüğümde tarif edemeyeceğim bir heyecanla içim doluyor ve Enocta Katalog’u en etkili dijital eğitim içerikleri ile zenginleştirmek için çalışan Katalog Ürün Yönetimi ekibinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum.
Z. Yiğitcan Polat
Özel İçerik Ürün Yönetimi Uzmanı
Kurumlara özel olarak hazırladığımız ürün, süreç, oryantasyon gibi dijital içeriklerin süreç yönetiminde görev alıyorum. Çözüm odaklı, güler yüzlü insanlarla çalışmak beni her geçen gün daha fazla motive ediyor. Ayrıca kurumların gelişim süreçlerini müşterilerimizle beraber yaşamak, Enocta ailesiyle bunu hayata geçirmek benim için çok kıymetli. Kısaca Enocta’lı olmak ayrıcalıktır! :)
fotoğraf/video kart 2
Serdal Bezaroğlu
Satış ve İş Geliştirme Yöneticisi
Enocta’da Satış ve İş Geliştirme departmanında çalışıyorum. Kurumların online öğrenme alanındaki ihtiyaçlarının doğru analiz edilerek bu ihtiyaca uygun çözümlerimizin sunulması süreçlerini yönetiyorum. Birbirine destek sağlayan samimi bir ekip ve esnek çalışma koşulları ile keyifli bir çalışma ortamına sahibim, bunun işime pozitif etkileri olduğunu düşünüyorum.