E-Öğrenme Platformu

Çevrimiçi derslerin zaman, konum ve öğrenme süresi esnekliği gibi sunduğu avantajlar, insanların eğitime ulaşmasını kolaylaştırır. Bu ise uzaktan eğitim için kullanılan bir e-öğrenme platformu olan Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS ve daha yeni nesil özellikler sunan LXP) adlı bir araç ile mümkündür.

Demo istiyorum!

2 Adımda sizi yeni çağa hazırlayacak, dijital öğrenme platformu ve Türkçe dijital eğitim kaynağı aboneliği!

E-Öğrenim Platformlarının Kaynakları Nelerdir?

Eksiksiz e-öğrenme platformları, Office belgeleri, videolar ve uygulamalar gibi çeşitli farklı biçimlerde geliştirilmiş malzemeleri barındırma ve bunlara erişme olanağı sunar. Bu platformların kaynakları ise aşağıdaki gibidir:

  • Platformun Kişiselleştirilmesi: Hem öğretmenler hem de öğrenciler için faydalı bir kaynak, profesyonelin veya bir şirketin kimliğini korumasını sağlar.
  • Öğrenci Alanı: Etkileşimi kolaylaştırmak için çok yararlı olan öğrenci alanı, öğretmenlerin ve öğrencilerin iletişim kurabileceği bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle soruları yanıtlamaya ek olarak bu alan, bir sınıf deneyiminin bir kısmını simüle ederek kullanıcılar arasında sohbete ve bir ilişkinin geliştirilmesine olanak tanır.
  • Kişiselleştirilmiş Alan: Kişiselleştirilmiş bir alana sahip olmak, tamamen özelleştirilmiş bir e-öğrenim platformuna sahip olmak isteyen şirketler ve profesyoneller için çok değerlidir. Çoğu durumda bu daha fazla güvenilirlik sağlamaya yardımcı olur.
  • Responsive Sistem: Günümüzde bir web sitesinin her tür cihaz tarafından mükemmel bir şekilde erişilebilir olması çok önemlidir. Bu açıdan kurumsal e-öğrenme platformu, farklı ekran formatlarına ve navigasyon modlarına uyum sağlamalı ve kullanıcıya en iyi deneyimi sunmalıdır.

Enocta Katalog Nedir?

Enocta Katalog, çalışanların tüm gelişim süreçleri için yararlanabilecekleri binlerce Türkçe dijital eğitimden oluşan özgür ve özgün bir gelişim kaynağıdır. Kurumları geleceğe taşıyacak yeteneklerin gelişimini desteklemek ve çalışanlara 21. yy becerilerini kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır.

Üyelik Paketleri Nelerdir?

Enocta katalog abonelik modelinde iki farklı katalog türü yer alır.
Basic
4700’e yakın içerik
Kurumun temelde ihtiyaç duyacağı, hem özel hem de iş hayatı için gerekli olabilecek, ana konuları ve yetkinlikleri kapsar.
Premium
6200’e yakın içerik
Basic Katalog içerisindeki eğitimlere ek olarak, hazır öğrenme deneyimleri haline getirdiğimiz gelişim yolculukları; liderlik eğitimleri ve yenilikçi öğrenme yöntemleri ile hazırlanmış eğitimleri kapsar.

Kurumsal E-Öğrenme Platformlarının Özellikleri Nelerdir?

Kurumsal e-öğrenme platformlarının özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Çeşitli Öğrenme Araçlarının İşbirliği: Hibrid öğrenme araçları, farklı uyum sağlayan ihtiyaçları ve eğilimleri zorunlu kılmanıza olanak tanır. Bundan dolayı e-öğrenme platformlarının çeşitli öğrenme araçları ile işbirliği halinde çalışması önemlidir.
  • Responsive Tasarım Özellikleri: Mevcut öğrencilerin her zaman, her yerde e-öğrenme eğitimlerine erişmesi gerekir. Bu sebeple e-öğrenme platformları, responsive tasarıma sahip olmalıdır.
  • Doğal Kullanıcı Arayüzü: Kurumsal e-öğrenme platformlarının öne çıkan özelliklerini ve kapasitelerini kullanabilmeniz için kullanımı kolay ve içgüdüsel olması gerekir.

Sorularınız mı var?

Kampanyamız ile ilgili soruları inceleyebilir, diğer sorularınız için bize tüm destek kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.
E-Öğrenme Platformu Nedir?
Bir E-Öğrenim Platformu LMS Olmadan Kullanılabilir mi?
Bir E-Öğrenim Platformu Nasıl Seçilir?
E-Öğrenme Platformlarında Neler Öğrenebilirsiniz?
Enocta E-Öğrenme Platformu Nasıl Çalışır?
LXP ve LMS Farkı nedir?