KaynaklarEnocta Blog

Mobil Öğrenme Eğilimleri

Cep telefonlarımız ya da tabletlerimiz ile neleri yapmıyoruz ki şu an? Alışverişten oyuna, sosyal medyadan e-postaya görüntülü görüşmeden video tüketimine kadar kullanmadığımız alan kalmadı sanırım. Büyük şehirlerde yaşam çok hareketli. Sürekli sokakta, dışarıda bir yerden bir yere koşuşturma ile geçiyor. Bu süreçte yeni jenerasyonun eli sürekli cep telefonunda ve mobil cihazlarında…

Enocta olarak mobil dünyada olmak bizim için öncelikli. Her çıkardığımız ürün, içerik ve altyapı ile üçüncü partilerle hazırladığımız ürünleri kullanan entegrasyonların mobil olmasına dikkat ediyoruz. Özel olarak mobil geliştirmelerle ilgilenen bir ekibimiz var. 2016 yılındaki en önemli planımız içeriklerimizi yeni teknolojilere adapte ederken muhakkak mobil uyumlu olmaları ve hibrit hizmet vermek. Bu mobil uyum ve hibrit çalışma, yoğun bir günün ardından bir çalışanın saat 17:00 öncesi ofiste başladığı eğitimine servisine ya da toplu taşıma aracına bindiğinde Enocta platformundan kesintisiz ve kaldığı yerden devam ederek yoğun trafikte hayatına zaman kazandırması demek.

Küçük ve orta boyda ekranlarda bu davranış ve içerik tüketiş biçimine alışık ve barışık bir nesil için mobil eğitim platformları çok önemli. Bu sebeple yeni çıkardığımız ürünlerin önce mobil sonra web platformunda çıkması önceliklerimiz arasında.

Aşağıdaki infografik Oracle tarafından AB merkezli olsa da şirketlerin Mobil Öğrenme konusunda ne kadar istekli ve gelecek 3 yıl içerisinde bu alana nasıl eğileceklerinin bir göstergesi…

Mobil Öğrenme Eğilimleri
Bir önceki blog yazısına göz atın.
Bir sonraki blog yazısına göz atın.

Benzer Bloglar

Genel
14/12/2021
4 IT Yöneticisinden 3’ü Beceri Açığından Şikayetçi
Genel

CNBC tarafından Ekim 2021'de gerçekleştirilen bir ankette teknoloji sektöründeki yöneticilerin %57'si kalifiye çalışan bulmanın bir numaralı endişeleri olduğunu bildirmiş – bu endişe, tedarik zinciri sorunlarından ve siber güvenlik tehditlerinden daha üst sırada yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Eğitim ve Gelişimde Yeni Dönem
Genel

Çağ değişti. “Eskiden…” ile başlayan cümleleri dikkatli dinlediğimizde ne kadar yol aldığımızı görmemek neredeyse imkânsız. Çağ ile birlikte birçok sektör de değişti. Teknoloji, sanayi, otomotiv, telekomünikasyon ve daha nicesi… Tüm bu değişim ve dönüşümler, eğitim sisteminin değişmesine ve gelişmesine öncülük etti. Bir düşünün, 15 yıl öncesine kadar “mobil eğitim” kavramından bahsedebilir miydik? Elbette edemezdik fakat eğitim platformları hakkında konuşabilirdik. Çünkü mazisi çok daha eskiye dayanıyor. İşte tam da bu noktada, Türkiye’deki ilk e-öğrenme girişimi olan Enocta Platformu hayatına devam ediyor. Günümüzde sadece hayatta kalmak önem arz etmiyor, günün koşullarına uyum sağlamak en önemli konuların başında geliyor. Bu sebeple platform her gün gelişiyor ve çağa uygun olarak şekilleniyor. Kuşkusuz bu değişimleri tetikleyen en önemli unsurların başında ise gelişen teknoloji ve internet yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Öğrenmeyi Sürekli ve Kalıcı Hale Getirmek İçin Sınırsız İçerikle Koşulsuz Öğrenme Ortamları Yaratmak
Genel

“Off yine mi eğitim atanmış hem de zorunlu mu?” Eğitim ve gelişim ile ilgilenen kişiler olarak kurumlarınızda bu cümleyi çalışma arkadaşlarınızdan ne kadar sıklıkla duyduğunuzu durup bir düşünün. Sonrasında şunu bir soralım; her eğitim atamasında mı yoksa sadece zorunlu eğitimlerde mi duyuyoruz? Cevabınız hepsi mi? O zaman süreçlerinizi gözden geçirmenizin ve birtakım şeyleri değiştirmenizin zamanı sizce de gelmedi mi?