KaynaklarEnocta Blog

YazıyorumPRO ile Kurumsal Hafızanızı Yönetin

Kurum içi pek çok içerik e-postalarda ve toplu mesaj gruplarında kaybolup gidiyor. Her çalışanın deneyimlerini anlaşılır şekilde paylaşması, kurum içi bir platform olmadığı takdirde çok zor. 

Kurumların bu sorunlarını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş YazıyorumPRO, kurum içi (veya halka açık) bir blog altyapısı. Kolayca içerik üretilebilmesi ve kurumsal hafızanın düzenli şekilde aktarılması için tasarlanmış YazıyorumPRO’nun sunduğu araçlar ile kurumsal hafızanızı korumak ve geliştirmek gayet kolay.

Bu yazıda, hem YazıyorumPRO’yu kullanabileceğiniz bazı alanlara ışık tutacak, hem de YazıyorumPRO’nun özelliklerini size anlatacağız. Hazırsanız, kullanım alanları ile başlayalım.

YazıyorumPRO Kullanım Alanları

YazıyorumPRO, kurum içi duyuru paylaşımından, bir tanıtım bloguna kadar birçok alanda etkin şekilde kullanılabilir. Şimdi hızlıca kullanım alanlarına göz atalım.

Duyurular ve Güncellemeler

Bir sonraki toplantıda anlatmak istediklerinize ön hazırlık olması için küçük bir blog yazısı fena olmaz mıydı? Ya da projenizin ilerleyişine dair haftalık raporları paylaşmak. İstatistik tablolarını kolayca eklemek, konuya ilişkin aklınıza gelen o çok sevdiğiniz karikatürü de ekleyebilirsiniz mesela; hiç fena olmaz!

İşler nasıl gidiyor, süreçte nasıl farklılıklar oldu? Nedenleri açıklamak her zaman kolay olmuyor. Planda nelerin değiştiğini, yapılan güncellemeleri kısaca anlatmak YazıyorumPRO ile artık daha kolay. Böylece, geriye dönük olarak sürecin detaylı takibini yapabilirsiniz.

Şirkette Olan Şirkette Kalır

Bilgilerinizin güvenliği her zaman önemli! YazıyorumPRO’yu şirket içi strateji ve planları anlatan etkili sunumları, görselleri ve multimedya içerikleri paylaştığınız bir ortak alan olarak da kullanabilirsiniz. Siz aksi yönde bir düzenlemeye gitmediğiniz sürece her şey kurum içinde kalıyor. Yazılarınız şirket içi bir platformda tüm kullanıcıların istifade etmesi için her daim hazır!

Düzenli Toplantı Notları

Önünüzdeki sayfalara ya da tablet ekranınıza aldığınız dağınık notlardan sıkılıyor olabilirsiniz. Toplantı notları tutmak için yepyeni bir aracınız var. Modern görsel hiyerarşisi sayesinde, YazıyorumPRO notlarınızı sade ve anlaşılır şekilde tutmanıza ve okunabilirliği yüksek çıktılar almanıza kolaylık sağlıyor. Ayrıca otomatik hazırlanan içindekiler kısmı sayesinde toplantı notlarınız daha düzenli ve kolay ulaşılabilir hale geliyor.

Her Kademeden Deneyim Paylaşımı

Her kullanıcı YazıyorumPRO ile kolayca içerik hazırlayıp, platformda paylaşabiliyor. Her çalışanın ve yöneticinin kendi departmanı içinde veya şirket ile kurum kültürü, çalışma disiplini ve bazı püf noktaları gibi pek çok konuda öğreneceği ve öğreteceği şeyler var. Bu noktadaki eksikliği gidermek adına YazıyorumPRO kullanıcılara pratik içerik hazırlama araçları sunuyor. Bu sayede çalışanların kendi içeriklerini üretmesi eğlenceli hale geliyor.

Şirketiniz İçin Bir Tanıtım Blogu

Hadi durmayın, ürününüzün detaylarını blogunuzda paylaşın ve beğenileri toplayın! YazıyorumPRO’nun sisteminize tam entegre altyapısını dilerseniz aynı zamanda tüm internet okuyucularına içerik üreten, müşterilerinize ürünlerinizi tanıtmak yolunda hazırlayacağınız ilgi çekici yazılarla dolu bir blog oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Bu sayede müşterilerinize bu blogunuz aracılığıyla dokunabilir, paylaşmak istediğiniz her şeyi bu kanaldan paylaşabilirsiniz.

YazıyorumPRO Özellikleri

İyi bir yazma ve okuma deneyimine sahip YazıyorumPRO, bazı başka özellikler de sunuyor.

EEP Entegrasyonu

YazıyorumPRO, Enocta Eğitim Platformu’na tam entegre olarak çalışır. Böylece YazıyorumPRO’ya EEP’ye girdiğinizde tek tıkla ulaşabilir, ayrıca giriş yapmak ve ayrı bir hesap oluşturmak zorunda kalmazsınız. 

Kullanıcı Dostu Arayüz

Günümüzde kullanıcıya hitap etmek isteyen sistemlerin sunması gereken belki en önemli şey kullanıcı dostu bir arayüz. Çoğu sitede gereksiz tonlarca şeyle kafanızın dağılmasından şikayetçisinizdir. YazıyorumPRO neye odaklanmak istiyorsanız size tam olarak onu gösteriyor.

 • Arama kısmından tüm içerikler içerisinde arama yapabilir ve aradığınız içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz!
 • Keşfet kısmından tüm kategorileri görebilir, beğenebileceğiniz yeni yazıları ve yazarları bulabilirsiniz!
 • Anasayfanız en son içerikleri görebilmenizi ve takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarına kolayca ulaşabilmenizi sağlar.
 • Size ilham veren yazıları alkışlayabilir, yazarları takibe alabilirsiniz. Alkışladığınız yazılara daha sonra tekrar ulaşmak ise çok kolay. Profilinize tıkladığınızda alkışladıklarım sekmesinden beğendiğiniz içeriklere ulaşabilirsiniz!
 • YazıyorumPRO Android ve iOS cihazlar ile uyumlu bir şekilde mobil tarayıcıları desteklemektedir. Yazı arama, okuma ve paylaşma gibi işlemleri mobil cihazınızdan gerçekleştirebilirsiniz!
 • Yazılarınızın ne kadar okunduğunu, beğeni sayısını ve takipçilerinizi sade istatistiklerle görebilirsiniz. Profilinizde istatistiklerim sekmesine tıklamanız yeterli. Seçtiğiniz zaman aralığındaki veriler otomatik bir tabloyla size sunuluyor. Böylece nelerin ilgi çektiği ve neyi geliştirebileceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz.

Etkili İçerik Hazırlama

 • Kuşkusuz ki bir yazıyı sıkıcılıktan kurtaran ve destekleyen en önemli öge resimdir. YazıyorumPRO yazınıza mali tabloları veya kedi resimlerini (siz ne istiyorsanız) eklemenize olanak tanır. Yeni bir satıra geçtiğinizde karşınıza çıkan resim ekle butonuna tıkladığınız anda istediğiniz resmi kolayca seçip yazınıza ekleyebilirisiniz. Resminiz her türlü platformda düzgün görünecek şekilde otomatik olarak ayarlanır.
 • Kaynak mı göstermek istiyorsunuz? Hemen gidilebilecek bir link ekleyin. Tıpkı resim ekleme gibi yeni bir satıra geçtiğinizde link ekle butonuna tıklayarak okuyucularınızı istediğiniz siteye yönlendirebilir, içeriğinizi zenginleştirebilirsiniz.
 • YazıyorumPRO paylaştığınız yazılardaki başlıkları algılar ve kullanıcıların yazınızda aradığını daha da rahat bulması için otomatik bir içindekiler menüsü hazırlar. Böylece içerikleriniz çok daha düzenli hale gelir.
 • YazıyorumPRO, ofis programlarında kullandığınız ana metin araçlarını da kullanımınıza sunuyor. Blogunuzdaki görsel hiyerarşiyi güçlendirmek adına kalın ve italik yazabilir, liste ve benzeri metin düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Şirkette popüler bir blogger olmak zor değil.
 • Sizce de her şeyin bir zamanı varsa yazılarınızı ileri bir tarihte yayınlanması için zamanlayabilirsiniz. Bu süreçte taslak olarak bekleyen yazınızı pek tabi düzenlemeye ve donatmaya devam edebilirsiniz. Zamanı geldiğinde YazıyorumPRO yazınızı istediğiniz gibi paylaşır.
 • Etiketleyin! Yazılarınızı yayınlamaya karar verdiğinizde size etiketleriniz sorulur. Aramalarda daha kolay ulaşılabilir bir içerik olmak adına yazınızla ilgili etiketler ekleyin. Örneğin içsel motivasyona dair bir şeyler yazdınız, öyleyse potansiyel etiketlerinizden biri #motivasyon olmalı. Yazınızın anahtar kelimelerini etiket olarak kullanın böylece talep edenlerin yazınıza ulaşmasını kolaylaştırın.

İletişime Geçin!

YazıyorumPRO sık sık girip bakılabilecek ve aramayla kolayca ulaşılması gereken içerikleri barındırır. Çokça güncellenir, kolay araçları sayesinde hızla içerikler üretilebilir. Kısa zamanda tüketilebilen etkili içeriklerle doludur.. 

Kurumsal hafızanızın oluşumuna güç katacak YazıyorumPRO ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bize ulaşın! Tüm merak ettiklerinizi anlatalım.

Demo Talep Edin

YazıyorumPRO ile Kurumsal Hafızanızı Yönetin
Bir önceki blog yazısına göz atın.
Bir sonraki blog yazısına göz atın.

Benzer Bloglar

Genel
14/12/2021
4 IT Yöneticisinden 3’ü Beceri Açığından Şikayetçi
Genel

CNBC tarafından Ekim 2021'de gerçekleştirilen bir ankette teknoloji sektöründeki yöneticilerin %57'si kalifiye çalışan bulmanın bir numaralı endişeleri olduğunu bildirmiş – bu endişe, tedarik zinciri sorunlarından ve siber güvenlik tehditlerinden daha üst sırada yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Eğitim ve Gelişimde Yeni Dönem
Genel

Çağ değişti. “Eskiden…” ile başlayan cümleleri dikkatli dinlediğimizde ne kadar yol aldığımızı görmemek neredeyse imkânsız. Çağ ile birlikte birçok sektör de değişti. Teknoloji, sanayi, otomotiv, telekomünikasyon ve daha nicesi… Tüm bu değişim ve dönüşümler, eğitim sisteminin değişmesine ve gelişmesine öncülük etti. Bir düşünün, 15 yıl öncesine kadar “mobil eğitim” kavramından bahsedebilir miydik? Elbette edemezdik fakat eğitim platformları hakkında konuşabilirdik. Çünkü mazisi çok daha eskiye dayanıyor. İşte tam da bu noktada, Türkiye’deki ilk e-öğrenme girişimi olan Enocta Platformu hayatına devam ediyor. Günümüzde sadece hayatta kalmak önem arz etmiyor, günün koşullarına uyum sağlamak en önemli konuların başında geliyor. Bu sebeple platform her gün gelişiyor ve çağa uygun olarak şekilleniyor. Kuşkusuz bu değişimleri tetikleyen en önemli unsurların başında ise gelişen teknoloji ve internet yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Öğrenmeyi Sürekli ve Kalıcı Hale Getirmek İçin Sınırsız İçerikle Koşulsuz Öğrenme Ortamları Yaratmak
Genel

“Off yine mi eğitim atanmış hem de zorunlu mu?” Eğitim ve gelişim ile ilgilenen kişiler olarak kurumlarınızda bu cümleyi çalışma arkadaşlarınızdan ne kadar sıklıkla duyduğunuzu durup bir düşünün. Sonrasında şunu bir soralım; her eğitim atamasında mı yoksa sadece zorunlu eğitimlerde mi duyuyoruz? Cevabınız hepsi mi? O zaman süreçlerinizi gözden geçirmenizin ve birtakım şeyleri değiştirmenizin zamanı sizce de gelmedi mi?