KaynaklarEnocta Blog

YazıyorumPRO ile Eğitimde Yeni Nesil İletişim ve Paylaşım Deneyimi Yaratın

Sosyal medya, yeni iletişim ve paylaşım ortamı olarak son yıllarda insanların hayatına oldukça nüfus etmiş bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar bu ortamlarda düşüncelerini, bilgilerini ve hatta eserlerini paylaşarak kendini ifade etmekle kalmayıp aynı zamanda kitleler arası etkileşimlerin içerisinde de yer alma fırsatını buluyorlar.

Tüm bu ihtiyaçlar için insanların ağırlıklı olarak bu mecraları tercih etmesi yeni bir deneyim alışkanlığı ve beklentisini de beraberinde getiriyor.  

Bu yeni iletişim aracının eğitim içerisinde yer almaya başlaması yine çalışanların da eğitim için benzer bir deneyim beklentisini ihtiyaç olarak karşımıza çıkartıyor.

Dolayısıyla kurumsal eğitim profesyonelleri olarak benzer deneyimleri yaşatacak ortamların kurgulanması ve eğitim süreçlerine entegre edilmesi konusunda çalışmalar yapmamız gerekmekte.

 • Eğlenceli,
 • Sosyal Medya Deneyimi sağlayan
 • Raporlanabilen,
 • Kitlelerle(diğer çalışanlarla) iletişim ortamı yaratan,
 • Bilgi üretimi, tüketimi ve paylaşımını gerçekleştiren kurgular üzerinde düşünülmesi ve böylesi kurgular yapılandırılması.

Bu açıdan Enocta’nın teknoloji ortakları arasına kattığı yeni ürün YazıyorumPRO böyle bir deneyim yaratmaya aday.

İç/Dış Eğitmenler için Pekiştirici ve Derinleştirici Bilgi Paylaşım Ortamı Yaratın

Öte yandan kurumun tüm eğitim gelişim faaliyetlerinin sürdürülebilirliği için ve kurumiçi öğrenme kültürünün oluşturulması için eğitimenlerin sürekli bilgi paylaşımda bulunmaları oldukça büyük bir önem arzetmektedir. Dolayısıyla eğitim programları paralelinde eğitimenlerin yazacakları blog yazılarıyla;

 • Verilen eğitimler pekiştirebilir,
 • Ek derin bilgiler aktarabilir,
 • Farklı deneyimlerini paylaşabilir.

YazıyorumPRO tüm bu ihtiyaca yönelik yapılandırılabilecek bir mecra olarak da kuruma büyük katkılar sağlayabilir.

Tüm Çalışanlar için Kişisel Markalaşmanın Önemi

Günümüz kurumsal dünyasında birçok çalışanın aslında yetenekli ve sorumluluk sahibi olmasına ve iş yapmaktan kaçmamasına rağmen ne kadar üretken olursa olsun kendilerini gösteremedikleri bilinen bir gerçek. Kişisel reklamını iyi yapamayan, kendi kişisel markasını iyi oluşturamayan çalışanlar ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar başarılarını ortaya koyamadıkları için de bir süre sonra şikayetçiler ordusundaki yerlerini alıyorlar. Buradan hareketle tıpkı sosyal medya dünyasında olduğu gibi çalışanların ürettikleri ve paylaştıkları üzerinden takip edilmesi ve bu sayede ön plana çıkmaları yine Yazıyorum Pro üzerinden gerçekleşebilir.

Kurumsal Hafızanın Yönetimi

Kurum içi pek çok içerik e-postalarda ve toplu mesaj gruplarında kaybolup gidiyor. Her çalışanın deneyimlerini anlaşılır şekilde paylaşması, kurum içi bir platform olmadığı taktirde çok zor. 

Kurumların bu sorunlarını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş YazıyorumPRO, kurum içi (veya halka açık) bir blog altyapısı. Kolayca içerik üretilebilmesi ve kurumsal hafızanın düzenli şekilde aktarılması için tasarlanmış YazıyorumPRO,’nun sunduğu araçlar ile kurumsal hafızanızı korumak ve geliştirmek kolay. 

Her Kademeden Deneyim Paylaşımı

Her çalışanın ve yöneticinin kendi departmanı içinde veya şirket ile kurum kültürü, çalışma disiplini ve bazı püf noktaları gibi pek çok konuda öğreneceği konular olduğu gibi öğreteceği şeyleri da mutlaka var. Bu çok kıymetli deneyimin diğer çalışanlara aktarılması konusunda YazıyorumPRO pratik içerik hazırlama araçları sunuyor. Bu sayede çalışanların kendi içeriklerini üretmesi eğlenceli hale geliyor. Her çalışan YazıyorumPRO ile kolayca içerik hazırlayıp, platformda paylaşabiliyor

Şirketler İçin Bir Tanıtım Blogu

YazıyorumPRO’nun sistemlere tam entegre altyapısıyla aynı zamanda tüm internet okuyucularına içerik üreten, müşterilere ürünlerin tanıtımı yolunda hazırlayacağınız ilgi çekici yazılarla dolu bir blog oluşturmak için de kullanabilir. Bu sayede kurumlar müşterilerine bu blog aracılığıyla dokunabilir, paylaşmak istediği her şeyi bu kanaldan paylaşabilir.

YazıyorumPRO Özellikleri

İyi bir yazma ve okuma deneyimi sunan YazıyorumPRO, bu özelliklerinin yanında bazı başka özellikler de sunuyor.

 • EEP Entegrasyonu: YazıyorumPRO, Enocta Eğitim Platformu’na tam entegre olarak çalışır. Böylece YazıyorumPRO’ya EEP’ye girdiğinizde tek tıkla ulaşabilir, ayrıca giriş yapmak ve ayrı bir hesap oluşturmak zorunda kalmazsınız. 
 • Kullanıcı Dostu Arayüz: Günümüzde kullanıcıya hitap etmek isteyen sistemlerin sunması gereken belki de en önemli şey kullanıcı dostu bir ara yüz. Çoğu sitede gereksiz tonlarca şeyle kafanızın dağılmasından şikayetçisinizdir. YazıyorumPRO neye odaklanmak istiyorsanız size tam olarak onu gösteriyor.
 • Arama: Arama kısmından tüm içerikler içerisinde arama yapabilir ve aradığınız içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Keşfetme: Tüm kategorileri görebilir, beğenebileceğiniz yeni yazıları ve yazarları bulabilirsiniz.
 • Ana Sayfa: Ana sayfanız en son içerikleri görebilmenizi ve takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarına kolayca ulaşabilmenizi sağlar.
 • Alkışla & Takip Et: Size ilham veren yazıları alkışlayabilir, yazarları takibe alabilirsiniz. Alkışladığınız yazılara daha sonra tekrar ulaşmak ise çok kolay. Profilinize tıkladığınızda alkışladıklarım sekmesinden beğendiğiniz içeriklere ulaşabilirsiniz.
 • Mobil Web Tarayıcılarında Görüntüleme: YazıyorumPRO Android ve iOS cihazlar ile uyumlu bir şekilde mobil tarayıcıları desteklemektedir. Yazı arama, okuma ve paylaşma gibi işlemleri mobil cihazınızdan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Raporlama: Yazılarınızın ne kadar okunduğunu, beğeni sayısını ve takipçilerinizi sade istatistiklerle görebilirsiniz. Profilinizde istatistiklerim sekmesine tıklamanız yeterli. Seçtiğiniz zaman aralığındaki veriler otomatik bir tabloyla size sunulur. Böylece nelerin ilgi çektiği ve neyi geliştirebileceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz.

Etkili İçerik Hazırlama

 • Görseller
  Kuşkusuz ki bir yazıyı sıkıcılıktan kurtaran ve destekleyen en önemli öge resimdir. YazıyorumPRO yazınıza mali tabloları veya kedi resimlerini (siz ne istiyorsanız) eklemenize olanak tanır. Yeni bir satıra geçtiğinizde karşınıza çıkan resim ekle butonuna tıkladığınız anda istediğiniz resmi kolayca seçip yazınıza ekleyebilirisiniz. Resminiz her türlü platformda düzgün görünecek şekilde otomatik olarak ayarlanır.
 • Link
  Kaynak mı göstermek istiyorsunuz? Hemen gidilebilecek bir link ekleyin. Tıpkı resim ekleme gibi yeni bir satıra geçtiğinizde link ekle butonuna tıklayarak okuyucularınızı istediğiniz siteye yönlendirebilir, içeriğinizi zenginleştirebilirsiniz.
 • İçindekiler Menüsü
  YazıyorumPRO paylaştığınız yazılardaki başlıkları algılar ve kullanıcıların yazınızda aradığını daha da rahat bulması için otomatik bir içindekiler menüsü hazırlar. Böylece içerikleriniz çok daha düzenli hale gelir.
 • Metin Editörü
  YazıyorumPRO, ofis programlarında kullandığınız ana metin araçlarını da kullanımınıza sunuyor. Blogunuzdaki görsel hiyerarşiyi güçlendirmek adına kalın ve italik yazabilir, liste ve benzeri metin düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Artık kurumunuzda  popüler bir blogger olmak zor değil.
 • Zamanlama
  Sizce de her şeyin bir zamanı varsa yazılarınızı ileri bir tarihte yayınlanması için zamanlayabilirsiniz. Bu süreçte taslak olarak bekleyen yazınızı düzenlemeye ve donatmaya devam edebilirsiniz. Zamanı geldiğinde YazıyorumPRO yazınızı istediğiniz gibi paylaşır.
 • Etiketleme
  Etiketleyin! Yazılarınızı yayınlamaya karar verdiğinizde size etiketleriniz sorulur. Aramalarda daha kolay ulaşılabilir bir içerik olmak adına yazınızla ilgili etiketler ekleyin. Örneğin içsel motivasyona dair bir şeyler yazdınız, öyleyse potansiyel etiketlerinizden biri #motivasyon olmalı. Yazınızın anahtar kelimelerini etiket olarak kullanın böylece talep edenlerin yazınıza ulaşmasını kolaylaştırın.

İletişime Geçin!

YazıyorumPRO sık sık girip bakılabilecek ve aramayla kolayca ulaşılması gereken içerikleri barındırır. Çokça güncellenir, kolay araçları sayesinde hızlıca içerikler üretilebilir. Kısa zamanda tüketilebilen etkili içeriklerle doludur.

Kurumsal hafızanızın oluşumuna güç katacak YazıyorumPRO ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bize ulaşın!

Demo Talebinde Bulunun!


YazıyorumPRO ile Eğitimde Yeni Nesil İletişim ve Paylaşım Deneyimi Yaratın
Bir önceki blog yazısına göz atın.
Bir sonraki blog yazısına göz atın.

Benzer Bloglar

Genel
14/12/2021
4 IT Yöneticisinden 3’ü Beceri Açığından Şikayetçi
Genel

CNBC tarafından Ekim 2021'de gerçekleştirilen bir ankette teknoloji sektöründeki yöneticilerin %57'si kalifiye çalışan bulmanın bir numaralı endişeleri olduğunu bildirmiş – bu endişe, tedarik zinciri sorunlarından ve siber güvenlik tehditlerinden daha üst sırada yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Eğitim ve Gelişimde Yeni Dönem
Genel

Çağ değişti. “Eskiden…” ile başlayan cümleleri dikkatli dinlediğimizde ne kadar yol aldığımızı görmemek neredeyse imkânsız. Çağ ile birlikte birçok sektör de değişti. Teknoloji, sanayi, otomotiv, telekomünikasyon ve daha nicesi… Tüm bu değişim ve dönüşümler, eğitim sisteminin değişmesine ve gelişmesine öncülük etti. Bir düşünün, 15 yıl öncesine kadar “mobil eğitim” kavramından bahsedebilir miydik? Elbette edemezdik fakat eğitim platformları hakkında konuşabilirdik. Çünkü mazisi çok daha eskiye dayanıyor. İşte tam da bu noktada, Türkiye’deki ilk e-öğrenme girişimi olan Enocta Platformu hayatına devam ediyor. Günümüzde sadece hayatta kalmak önem arz etmiyor, günün koşullarına uyum sağlamak en önemli konuların başında geliyor. Bu sebeple platform her gün gelişiyor ve çağa uygun olarak şekilleniyor. Kuşkusuz bu değişimleri tetikleyen en önemli unsurların başında ise gelişen teknoloji ve internet yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Öğrenmeyi Sürekli ve Kalıcı Hale Getirmek İçin Sınırsız İçerikle Koşulsuz Öğrenme Ortamları Yaratmak
Genel

“Off yine mi eğitim atanmış hem de zorunlu mu?” Eğitim ve gelişim ile ilgilenen kişiler olarak kurumlarınızda bu cümleyi çalışma arkadaşlarınızdan ne kadar sıklıkla duyduğunuzu durup bir düşünün. Sonrasında şunu bir soralım; her eğitim atamasında mı yoksa sadece zorunlu eğitimlerde mi duyuyoruz? Cevabınız hepsi mi? O zaman süreçlerinizi gözden geçirmenizin ve birtakım şeyleri değiştirmenizin zamanı sizce de gelmedi mi?