KaynaklarEnocta Blog

Enocta Gelişim Programları

Günümüz öğrenme yaklaşımı olan Yeni Nesil Öğrenme bakışını hazır ürünlerimiz olan Enocta Gelişim Kataloğuna da yansıttık. Yeni döneme tüm içeriklerimizi gelişim programları çatısı altında kurguladığımız 30 farklı Gelişim Programı sizlerle buluşuyor olacak.

Gelişim Programı Nedir?

Gelişim programları bir öğrenme deneyimi olarak tasarlanmıştır. Belli bir konu ya da yetkinlik için, Enocta’nın deneyimli ekibi tarafından yeni nesil öğrenme yaklaşımından hareket edilerek Enocta Gelişim Kataloğu’ndaki hazır içerikler ve EEP özellikleri ile birlikte kurgulanmış bir öğrenme yolculuğudur. Bu yolculukta amaç öğrenenin kaybolmasına izin vermeden, verimli, kalıcı, etkin ve keyifli bir öğrenme deneyimi yaşatabilmektir.

Esasları Nelerdir?

Enocta Gelişim Programları’nın olmazsa olmaz bir takım özellikleri vardır. Öncelikle hedef kitlenin gelişim ihtiyacı ile birebir örtüşür. Bu gelişim sürecini bir yolculuğa ya da bir deneyime çevirmek için EEP’nin özelliklerini etkin bir şekilde kullanır. Tüm bunları bir senaryo ve kurgu çerçevesinde oluştururken Enocta’nın farkını ortaya koyan tanımlı ve zengin eğitim materyali kaynağını tutarlı ve bütünleşik bir şekilde bir araya getirir. Hemen hemen her program kendi içinde

 • Öğreneni bu deneyime hazırlar.
 • Bilgiyi aktarır.
 • Kalıcılığı sağlamak için pekiştirir.
 • Gelişimi ölçer.
 • Sosyal öğrenme modülleri ile kazanımları paylaştırır.

Bunların yanında gelişim yolculuğunu keyifli hale getirecek tanıtım tutundurma ya da daha farklı eğlenceli aktivite tavsiyeleri de programlarda yer almaktadır.

Hangi Gelişim Programları Var?

Enocta’nın zengin Gelişim Kataloğu’ndan hareketle, şu anda sunuma hazır olan gelişim programları şöyledir :

 • Sınava Hazırlık Gelişim Programları: Çalışanların SPK ve BES lisanslama sınavlarına en doğru şekilde hazırlanmalarını ve sınav başarısını artırmayı amaçlar.
 • Temel Yetkinlik Gelişim Programları: Her çalışanın ihtiyacı olabilecek 15 farklı yetkinlik için, yönetici ve çalışan seviyelerine ayrıştırılarak profesyonel gelişim ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar.
 • Satış Geliştirme Gelişim Programı: Satış ekipleri için üründen satış tekniklerine kadar farklı alanlarda satış performanslarını doğrudan olumlu yönde etkilemesi için tasarlanmıştır.
 • Bayi-Mağaza-Acente için Gelişim Programları: Farklı kanallardaki çalışanların gelişimini hızlı, etkin ve direk desteklemek amacıyla tasarlanmıştır.
 • İş için İngilizce Gelişim Programı: İş hayatında kullanılabilecek İngilizce cümle kalıplarını daha kolay bir şekilde kullandırabilmek, iş seyahatlerinde çalışanların iletişim bariyerini kolay yıkmalarını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.
 • Perakendecilik Gelişim Programı: Tamamen perakende sektörüne yönelik, çalışanların sektör matematiğini ve dinamiklerini anlamaları ve işlerini daha iyi yapmaları için tasarlanmıştır.
 • Bankacılar için Mevzuat Gelişim Programı: Bankacılıkta zorunlu olan mevzuat eğitimlerinin banka çalışanlarına hızlıca aktarılması ve bu konular ile ilgili yapılan operasyonel hataların en aza indirilmesi amacıyla hazırlanmıştır.
 • Y Kuşağını Yönetmek: Yöneticilerin, Y kuşağı olan çalışanlarını daha iyi anlamaları ve liderlik bakış açılarını bu doğrultuda değiştirip daha başarılı ekipler oluşturma ve yönetmeleri amacıyla hazırlanmıştır.

Enocta Gelişim Programları’nın temel amacı öğrenme sürecini bir deneyime dönüştürerek kalıcı ve doğrudan iş sonuçlarına etki eden bir gelişim serüveni hazırlamaktır.

Bu serüvenleri deneyimlemek ve detaylı bilgi almak için müşteri temsilciniz ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Enocta Gelişim Programları
Bir önceki blog yazısına göz atın.
Bir sonraki blog yazısına göz atın.

Benzer Bloglar

Genel
14/12/2021
4 IT Yöneticisinden 3’ü Beceri Açığından Şikayetçi
Genel

CNBC tarafından Ekim 2021'de gerçekleştirilen bir ankette teknoloji sektöründeki yöneticilerin %57'si kalifiye çalışan bulmanın bir numaralı endişeleri olduğunu bildirmiş – bu endişe, tedarik zinciri sorunlarından ve siber güvenlik tehditlerinden daha üst sırada yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Eğitim ve Gelişimde Yeni Dönem
Genel

Çağ değişti. “Eskiden…” ile başlayan cümleleri dikkatli dinlediğimizde ne kadar yol aldığımızı görmemek neredeyse imkânsız. Çağ ile birlikte birçok sektör de değişti. Teknoloji, sanayi, otomotiv, telekomünikasyon ve daha nicesi… Tüm bu değişim ve dönüşümler, eğitim sisteminin değişmesine ve gelişmesine öncülük etti. Bir düşünün, 15 yıl öncesine kadar “mobil eğitim” kavramından bahsedebilir miydik? Elbette edemezdik fakat eğitim platformları hakkında konuşabilirdik. Çünkü mazisi çok daha eskiye dayanıyor. İşte tam da bu noktada, Türkiye’deki ilk e-öğrenme girişimi olan Enocta Platformu hayatına devam ediyor. Günümüzde sadece hayatta kalmak önem arz etmiyor, günün koşullarına uyum sağlamak en önemli konuların başında geliyor. Bu sebeple platform her gün gelişiyor ve çağa uygun olarak şekilleniyor. Kuşkusuz bu değişimleri tetikleyen en önemli unsurların başında ise gelişen teknoloji ve internet yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Öğrenmeyi Sürekli ve Kalıcı Hale Getirmek İçin Sınırsız İçerikle Koşulsuz Öğrenme Ortamları Yaratmak
Genel

“Off yine mi eğitim atanmış hem de zorunlu mu?” Eğitim ve gelişim ile ilgilenen kişiler olarak kurumlarınızda bu cümleyi çalışma arkadaşlarınızdan ne kadar sıklıkla duyduğunuzu durup bir düşünün. Sonrasında şunu bir soralım; her eğitim atamasında mı yoksa sadece zorunlu eğitimlerde mi duyuyoruz? Cevabınız hepsi mi? O zaman süreçlerinizi gözden geçirmenizin ve birtakım şeyleri değiştirmenizin zamanı sizce de gelmedi mi?