KaynaklarEnocta Blog

Etkili Online Dil Eğitimi için Bilmeniz Gereken 4 Şey

Başarılı bir online dil eğitimi programı yönetmek için, öğrenenlerin performansını sürekli takip etmek ve değerlendirmek gerekir. Kurumsal eğitimde başarıyı yakalamanın ortak noktası, öğrenenleri sürece etkin bir biçimde dâhil etmektir. Peki, çalışanlarınızı bu sürece nasıl dâhil edebilirsiniz? Çözüm bulmaya çalışırken kendinize sormanız gereken birkaç soru var:

  • Bireysel öğrenme deneyiminin özellikleri ne olacak?
  • Çalışanlarınız öğrenme sürecini nerede gerçekleştiriyor?
  • Yeni bir mesleki beceri geliştirirken nasıl motive oluyorlar?
  • Öğrendikleri bilgileri pratikte kullanabiliyorlar mı?
  • Çalışanların beceri geliştirme çalışmasına katılması için nasıl teşvik ediyorsunuz?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar kurumsal bir yapıda, öğrenen ve öğrenme açısından detayları incelemek için hayli önemli ancak bunu belirlemek çok fazla zaman ve kaynak gerektiriyor.

Kurumsal öğrenme ve gelişim durumu ile ilgili hazırlanan 2020 LinkedIn Learning raporu bu bilgileri kapsaması bakımından önemli bir referans... Bu rapor, bize eğitim ve gelişim profesyonellerinin, mobil öğrenme uygulamalarıyla yeni jenerasyon çalışanları anlamak için yatırım yaptıklarını söylüyor. Çalışanlarınızın öğrenmek için nasıl motive olduklarını bilirseniz başarılı bir online dil eğitimi programı oluşturmak için hedefleriniz doğrultusunda hareket edebilirsiniz.

Çalışanlar hangi yöntem ile eğitim için hazır durumda olabilirler ve verimli bir çevrimiçi dil eğitim programı çalışması yapabilirler, gelin birlikte bakalım:

1. İşin uzmanı tarafından eğitilmeyi istiyorlar.

Birçok beceri için çevirim içi eğitim bulma şansınız var. Ancak önemli olan eğitim iş ortağınızın, konunun uzmanı ile çalışanların iletişime geçme fırsatı sağlıyor olmasıdır.

2. Meraklı ve özerkler.

Çalışanlarınız temel bilgileri aldıktan sonra, kendi sorumluluklarına yönelik kavramları kullanmayı ve sorunları kendi başlarına çözmelerine olanak tanınmasını isterler.

3. Sosyal öğrenmeyi seviyorlar.

Çalışanlarınızın grup olarak öğrenme imkânı veren eğitim araçlarını kullanması, sosyalleşme ve sürece dâhil olma açısından önemlidir. Bunun için Rosetta Stone, çalışanlarınıza ana dili İngilizce olan eğitmenler ile canlı grup derslerine katılma fırsatı sunuyor.

4. Edindikleri yeni becerileri işlerinde uygulamak istiyorlar.

İş performansını etkileyecek her eğitimin başarısı, çalışanlarınızın yeni öğrendikleri becerileri işlerinde uygulama aşamasında ölçülebilir. Ne kadar verimli ve etkili olduğu gözlemlenip öğrenmeye ve gelişmeye devam edebilirler.

İşte tam bu noktada Enocta’nın iş ortağı Rosetta Stone uygulaması kurumunuza bu dört başlıkla ilgili neler sunuyor yakından bakalım.

Ödüllü bir kurumsal dil eğitim çözümü olan Rosetta Stone uygulaması ile çalışanlarınız:

  • Mobil uygulaması sayesinde dijital öğrenme deneyimine istedikleri zaman istedikleri yerde ulaşabilirler.
  • Görsel ve işitsel etkileşimli materyaller ile desteklenen eğitim programları sayesinde kolaylıkla, ana dil öğrenir gibi öğrenirler.
  • TruAccent™ ses tanıma teknolojisi ve canlı eğitmen desteği ile doğru telaffuz yapabilmeyi öğrenip sürekli konuşma pratiği yaparak kendilerini geliştirebilirler.
  • 24 dil seçeneği bulunan bu uygulamada Almanca, Arapça, Çince, Farsça, Filipince, Felemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan veya İngiliz İngilizcesi), İrlandaca, İspanyolca (İspanya veya Latin Amerika İspanyolcası), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Rusça, Türkçe, Vietnamca veya Yunanca öğrenebilirler.
  • Seek & Speak artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde çevreleriyle etkileşimde bulunarak kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimine sahip olurlar.

Rosetta Stone kullanan Sony Pictures Entertainment, Twitter veIkea gibi büyük markalar eğitim harcamalarını azaltarak büyük bir tasarruf sağlıyorlar. Siz de kurumunuzun aynı başarıyı yakalamasını istiyorsanız Enocta ile birlikte çevrimiçi online dil eğitimi programına başlayabilirsiniz.

Çalışanlarınıza e-öğrenme platformu ile bu fırsatı sunmak ve Rosetta Stone hakkında daha fazla bilgi almak için bize info@enocta.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://enterpriseblog.rosettastone.com/2020/05/effective-online-language-training-starts-with-understanding-your-learners/

Etkili Online Dil Eğitimi için Bilmeniz Gereken 4 Şey

Benzer Bloglar

Dijital Dönüşüm
Eğitim İçerikleri
Genel
10/03/2021
Yeni PMP Sınavındaki 4 Değişiklik

Teknolojideki yenilikler ve değişen iş ortamları, proje yöneticilerinin rollerini ve hedeflerini dönüştürüyor. Bu dönüşümle birlikte Project Management Institue (PMI), Project Management Professional (PMP) sertifika sınavının içeriğini bu yılın başında değiştirdi.

Genel
24/12/2020
Farklı Öğrenme Stillerine Uygun Öğrenme Deneyimleri Yaratmak

Öğrenme şeklimizin kişiliğimize, beynimizin çalışma şekline, bulunduğumuz ortama ve kültüre bağlı olduğunu biliyor muydunuz?

Genel
23/10/2020
Esnek Profesyoneller için Esnek Dil Öğrenme Çözümü: Rosetta Stone

Esneklik profesyonel dünyada en çok konuşulan kavramlardan biri halini aldı. Hatta değişen dünyaya uyum sağlamak için iş dünyasında ilk akla gelen etkenlerden biri… Artık kurumlar çalışanlarının bu becerilere sahip olması için eğitim programlarına daha fazla yatırım yapıyor ve daha esnek metotlar üzerinde duruyorlar. Bu yüzden eğitim teknolojisi de sürekli gelişen iş dünyasının beklentilerine uyum sağlayacak şekilde kendisini geliştiriyor. Esnek öğrenme modeli de bunlardan biri… Ödüllü kurumsal dil eğitim çözümü olan Rosetta Stone uygulaması, bu beklentileri karşılayacak özelliklere sahip…

Ürün ve Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın
Teşekkürler! Kaydınız alındı.
Lütfen bilgilerinizi kontrol edin.