KaynaklarEnocta Blog

Esnek Profesyoneller için Esnek Dil Öğrenme Çözümü: Rosetta Stone

Şu sıralar profesyonel dünyada en çok konuşulan kavramlardan biri de esneklik. Hızla değişen dünyaya uyum sağlamak, adapte olabilmek iş dünyası için ilk akla gelen beceriler haline geldi. Kurumlar çalışanlarını bu becerilerle donatmak için çeşitli eğitim ve gelişim programlarına yatırım yapıyorlar. Hizmet aldıkları eğitim teknolojilerinin de sürekli değişen dünyaya ve esneme kabiliyeti artan çalışanlarına uyum sağlamasını bekliyorlar.

Bu yazıda sizlere ödüllü kurumsal dil eğitim çözümü Rosetta Stone’un esnek öğrenme modelinden bahsetmek istiyoruz :)

1. Zamandan ve mekandan bağımsız öğrenebilme

Öğrenmenin her zaman, her yerde gerçekleşebileceğine dair artan bir farkındalık var. Çalışmak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu görmemizi sağlayan dijital takvimlerimiz var. Araştırmalar, günümüz çalışanının kendi programını oluşturmak için özerklik istediğini, öğrenmenin nereye sığacağına kendi karar vermek istediğini gösteriyor.

Rosetta Stone’un dijital öğrenme deneyimi ve mobil uygulaması sayesinde, çalışanlarınız eğitimlere dilediği yerde ve zamanda ulaşabilir. Hatta, Çevrimdışı Mod özelliği ile çalışanlarınız, internet erişimi olmayan durumlarda, önceden seçip indirdikleri eğitim parçalarını tamamlayabilirler. İlerleme ve kullanım süresi, WiFi ve / veya hücresel ağa yeniden bağlandıklarında, çalışanların hesabıyla senkronize olur. Mobil deneyimin detaylarına ulaşmak için buraya tıklayın.

2. Dil seçimini değiştirebilme

Rosetta Stone ile çalışanlarınız 24 dile erişebilir ve dil seçimlerini değiştirebilirler. Almanca, Arapça, Çince, Farsça, Filipince, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan veya İngiliz İngilizcesi), İrlandaca, İspanyolca (İspanya veya Latin Amerika İspanyolcası), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Rusça, Türkçe, Vietnamca veya Yunanca öğrenebilirler.

Bir Catalyst kullanıcısı iseniz, dil seçiminizi nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayın. Dil seçiminizi değiştirebilmeniz için, platform yöneticinizin (admin) bunu yapabilmenize izin vermiş olması gerekiyor.

3. Farklı cihazlardan öğrenebilme

Kullanıcılar, dilerlerse bilgisayar başında ya da Rosetta Stone mobil uygulamalarıyla, internet bağlantısı ile desteklenen iPad®, iPhone®, Android cihazlar veya Kindle Fire ile öğrenebilirler. Uygulamalara erişmek için buraya tıklayın.

4. Lisans değiştirebilme

Kurum tarafındaki platform yöneticileri (adminler), kullanıcılar arasında lisans değişikliği yapabildiği gibi, aynı kullanıcının lisans türünü de (bronz, gümüş, altın) değiştirebilirler. Bir platform yöneticisi iseniz, lisans atamasının nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

Kendi organizasyonunuzda esnek dil öğrenme yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız?

Teknoloji, çalışanların taleplerine ve değişen düzene ayak uydurmamıza her zamankinden daha fazla yardımcı oluyor. Sürekli gelişen teknolojiyle birlikte esnek öğrenme, şirketlerin daha çevik olmasına da olanak tanıyor.

Rosetta Stone hakkında daha detaylı bilgi almak için bize info@enocta.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Esnek Profesyoneller için Esnek Dil Öğrenme Çözümü: Rosetta Stone
Bir önceki blog yazısına göz atın.
Bir sonraki blog yazısına göz atın.

Benzer Bloglar

Genel
14/12/2021
4 IT Yöneticisinden 3’ü Beceri Açığından Şikayetçi
Genel

CNBC tarafından Ekim 2021'de gerçekleştirilen bir ankette teknoloji sektöründeki yöneticilerin %57'si kalifiye çalışan bulmanın bir numaralı endişeleri olduğunu bildirmiş – bu endişe, tedarik zinciri sorunlarından ve siber güvenlik tehditlerinden daha üst sırada yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Eğitim ve Gelişimde Yeni Dönem
Genel

Çağ değişti. “Eskiden…” ile başlayan cümleleri dikkatli dinlediğimizde ne kadar yol aldığımızı görmemek neredeyse imkânsız. Çağ ile birlikte birçok sektör de değişti. Teknoloji, sanayi, otomotiv, telekomünikasyon ve daha nicesi… Tüm bu değişim ve dönüşümler, eğitim sisteminin değişmesine ve gelişmesine öncülük etti. Bir düşünün, 15 yıl öncesine kadar “mobil eğitim” kavramından bahsedebilir miydik? Elbette edemezdik fakat eğitim platformları hakkında konuşabilirdik. Çünkü mazisi çok daha eskiye dayanıyor. İşte tam da bu noktada, Türkiye’deki ilk e-öğrenme girişimi olan Enocta Platformu hayatına devam ediyor. Günümüzde sadece hayatta kalmak önem arz etmiyor, günün koşullarına uyum sağlamak en önemli konuların başında geliyor. Bu sebeple platform her gün gelişiyor ve çağa uygun olarak şekilleniyor. Kuşkusuz bu değişimleri tetikleyen en önemli unsurların başında ise gelişen teknoloji ve internet yer alıyor.

Genel
07/12/2021
Öğrenmeyi Sürekli ve Kalıcı Hale Getirmek İçin Sınırsız İçerikle Koşulsuz Öğrenme Ortamları Yaratmak
Genel

“Off yine mi eğitim atanmış hem de zorunlu mu?” Eğitim ve gelişim ile ilgilenen kişiler olarak kurumlarınızda bu cümleyi çalışma arkadaşlarınızdan ne kadar sıklıkla duyduğunuzu durup bir düşünün. Sonrasında şunu bir soralım; her eğitim atamasında mı yoksa sadece zorunlu eğitimlerde mi duyuyoruz? Cevabınız hepsi mi? O zaman süreçlerinizi gözden geçirmenizin ve birtakım şeyleri değiştirmenizin zamanı sizce de gelmedi mi?