Ali Baran

Blog Yazıları

Enocta, DSJC'ye Türkiye'den Kabul Edilen ilk Şirket Oldu!

Avrupa Komisyonu tarafından 2016'nın Aralık ayında kurulan ve ülkemizin dijital dönüşüm sürecine de önemli katkılar sağlayacak Dijital Beceriler ve Meslekler Koalisyonu'nun (DSJC) Türkiye'den kabul edilen ilk üyesi, e-öğrenme alanının ilk ve öncü şirketi Enocta oldu. Bu üyelikle Enocta, Avrupa'daki en iyi ve güncel dijital beceri geliştirme uygulamalarını ve projelerini kaynağından öğrenerek bu bilgi birikimini Türkiye'ye taşıyacak. Enocta aynı zamanda, Türkiye'deki projelerini, içeriklerini ve bilgi birikimini Türkiye sınırlarının ötesine taşıyacak ve bu alandaki politikaların belirlenmesinde aktif rol alacak.

Genel
Beyan Edici Bilgi ve Öğrenme Oyun Tasarımı

Sözlü bilgi ya da olgusal bilgi olarak da bilinen beyanat bilgisi, yalnızca ezber yoluyla öğrenilebilen herhangi bir bilgi parçasıdır. Ezberlemeyle bağlantılı olan iki veya daha fazla nesne arasında bir ilişkinin Analiz, Tasarım, Geliştirme, Uygulama ve Değerlendirme boyutlarında incelenerek, beyan edici hale getirilir.

Liderlik
27/12/2016
Mükemmel Liderler Kendilerine Eleştirel Sorular Sormak İçin Uygun Zamanı Bekler

Deepak, özellikle şu 3 temel soruyu ön plana çıkartıyor: “Ben kimim? Ne yapmak istiyorum? Beni ne tatmin eder?" Ancak, bu sorulara hızlı cevap verme dürtüsünü engellememiz gerektiğini de vurguluyor. “Önemli olan nokta, bu soruları yaşamak; hayat zaten sizi cevaplara götürecektir” diye de ekliyor.

Liderlik
26/12/2016
Mükemmel Liderler Hikaye Anlatır ve En İyi Hikayeler Aşk Hikayeleridir

Liderlik etmek istediğiniz bir işin, şirketin ya da kurumun hikayesini yazmak için, Deepak önce kendi aşk hikayenizi yazmanızı, ardından bu hikayeyi yaşamanızı ısrarla tavsiye ediyor. Ünlü roman ya da filmler gibi, en iyi liderlik anlatımları eğlenceli ve anlamlıdır. Ancak bu hikayeler sizde yankı bulmuyorsa, belki de yanlış hikayeyi yazıyorsunuzdur.

Liderlik
26/12/2016
Mükemmel Liderler İç Benleriyle İletişim Halindedir

Geçtiğimiz günlerde "Liderlik Ruhu” isminde Deepak'ın girişimci, lider ve iş adamı tanımlarındaki bilinen kavramları, paralel antik ruhani gelenekler ile ifade ettiği mükemmel liderlik tanımlarını keşfettim ve çok şaşırdım. Birkaç yazı dizisiyle de, buradaki liderlik anlatımlarını, görüşlerini paylaşmayı planladım. Kendinizi yönetici, belki de meditasyon yapan biri olarak tanımlıyor olabilirsiniz. (belki de ikisi birden) Mükemmel liderliğin, yaşamı derinden dinlenilen ve özelliklerinin evrensel olduğu gerçeğini görebilirsiniz.

Kurumsal
19/12/2015
2016 Yılının Eğitim Trendleri – Eğitim Yaklaşımındaki Değişim

Deloitte, İnsan Kaynakları’ndaki son trendleri içeren Global İnsan Kaynakları Trendleri 2016 raporunu yayınladı. Raporun bir bölümü tamamen eğitim konusuna yönelik. Bu makalede, raporun önerdiği eğitim yaklaşımı değişimini ve ana fikir ve trendleri özetlemeyi hedefledik.

Genel
Wolf Of Wall Street’ten Bildiğiniz Her Şeyi Değiştirecek Liderlik Tavsiyeleri

Wolf of Wall Street geleneksel liderlik anlayışını değiştirerek, Lenardo DiCaprio'nun performansıyla sinemalarda nasıl lider olunacağını bize gösterdi. Jordan Belfort'un hayatından esinlenerek hazırlanan sinema filmi insanda başarı için ortalığı yıkacak, komedi, dram ve ilham içeren bir film tadı bırakıyor.

İletişimde Kalın, Blog
Yazılarımızı Kaçırmayın.
En yeni blog yazılarımızı anında okumak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın.
Teşekkürler! Kaydınız alındı.
Lütfen bilgilerinizi kontrol edin.